Web 3.0 – dlaczego tak dużo się o tym mówi?

2 years ago

Chociażby z tego względu, że wiele firm z dumą ogłasza, iż zapewniają web 3.0 development. No tak, ale jak coś ma się rozwijać, skoro jeszcze nie zostało wprowadzone do oficjalnego użytku? Temat ciężki, ale warto się przy nim chwilę zatrzymać, aby co nieco rozjaśnić sobie w głowach.

Kontrowersje wokół sieci 3.0

What is web 3.0? Czymś co w świecie programistów wzbudza ogromne kontrowersje. Nie tylko, jeśli chodzi o ich świat, ale również wśród osób, jakie mają śladowe pojęcie o zależnościach nowej generacji Internetu. O jakich kontrowersjach jest dokładnie mowa? 

Sam Elon Musk – jedna z najsłynniejszych osobowości amerykańskich – zadał bardzo ważne pytanie. Gdzie tak naprawdę jest web 3.0? Wszyscy o niej mówią, chwalą, podkreślają atuty, ale właściwie finalny produkt nie jest wręcz namacalny. Były prezes Twittera Jack Dorsey powiedział, że sieć 3.0 to narzędzie inwestorów venture capital. 

Wiedza o web 3.0

Kontrowersji jest dużo, ale gdzie ich nie ma. Zawsze, jeżeli mówi się o czymś nowym, niezależnie od tego, z jaką dokładnie branżą ma się do czynienia, są gorący zwolennicy, jak również szaleni przeciwnicy. I tak jest właśnie w przypadku nowej generacji internetu. Co trzeba wiedzieć na jej temat? Odpowiedzi na to pytanie może udzielić m.in. firma 10Clouds. W ich gronie znaleźć można specjalistów, którzy ze wszystkich sił dążą do tego, aby web 3.0 faktycznie została ulepszona. Aby potencjalnym inwestorom, w przyszłości, została ona zaoferowana w swojej najlepszej wersji. 

Problemy do likwidacji

Web 3.0 development services mają na celu likwidację problemów, jakie pojawiają się w obecnej chwili. Może szeregowym użytkownikom wydaje się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, przyzwyczając się do pewnych rzeczy, ale tak być nie powinno. Web 3.0 ma być odpowiedzią na problemy, jakie mają zostać całkowicie zlikwidowane. Mowa tutaj o takich rzeczach, jak:

  • skala – likwidacja obciążeń serwera. Z roku na rok będzie ono coraz większe. Nie ma się czemu dziwić, bowiem nawet seniorzy doceniają możliwości, jakie daje internet. Użytkowników będzie coraz więcej. Niedopracowane serwery nie będą w stanie poradzić sobie z rosnącym obciążeniem. 
  • bezpieczeństwo – cyberprzestępcy to plaga ostatnich czasów. Duża ilość społeczeństwa padła już ich ofiarą, dlatego web 3.0 ma doprowadzić do likwidacji tego problemu. 
  • centralizacja – brak możliwości gromadzenia danych przez najważniejszych graczy, co do tej pory było systematycznie wykonywane. 

Adalbert Cibor