Kominek gazowy na taras – prosty sposób na miłe chwile blisko natury

1 year ago

Każda chwila na tarasie w trakcie lata pozwala nam na relaks, odpoczynek i naładowanie wewnętrznych akumulatorów. Chcąc zaaranżować tę przestrzeń w sposób niebanalny, warto postawić nie tylko na wygodne meble, ale też interesujące dodatki. Jednym z nich jest bez wątpienia kominek gazowy na taras. Jak działa to urządzenie?

Kominek gazowy na taras jako element dekoracyjny

Kominek gazowy na taras to element, który coraz chętniej wykorzystywany jest w przestrzeni wypoczynkowej. Ten prosty gadżet wniesie powiew luksusu i pozwoli jeszcze bardziej cieszyć się chwilami spędzanymi na świeżym powietrzu. Kominek gazowy na taras zasilany jest z butli gazowej – butla ukryta jest wewnątrz urządzenia, przez co nie wpływa ona na estetykę otoczenia. Palenisko wykonane jest w sposób niezwykle dokładny: zewnętrzne powłoki to kamień wulkaniczny lub drewno tekowe, palenisko wykonane jest z ceramicznych polan. Uruchomienie urządzenia ułatwi pokrętło sterujące oraz panel kontrolny. Użytkowanie kominka gazowego jest w pełni bezpieczne. W czasie jesieni i zimy kominek gazowy na tarasie warto osłonić – pomoże w tym dedykowany pokrowiec, który osłoni urządzenie przed osiadaniem kurzu, wilgocią. Znacząco wpłynie to na przedłużenie żywotności urządzenia, jak również na zachowanie go w pełnej sprawności technicznej.

Kominek gazowy na taras również na obszernych balkonach

Nawet balkon można zaaranżować w niebanalny sposób. Zestaw mebli ogrodowych na balkonie warto uzupełnić o kominek gazowy na taras i niewielki stolik, na którym znajdzie się dość miejsca na filiżanki z kawą czy kieliszki z winem. Taka przestrzeń wypoczynkowa może być również udekorowana lampionami, które wieczorami stworzą wyjątkowo romantyczną atmosferę. Tak zaaranżowany balkon stanie się ulubionym miejscem do relaksu!

Adalbert Cibor