Przebarwienia na twarzy. Trzy skuteczne sposoby na wyrównanie kolorytu skóry

1 year ago

Codziennie narażasz swoją skórę na szereg niekorzystnych czynników zewnętrznych. W Twoim organizmie zachodzą też procesy, często niezależne od Ciebie, które mogą wpływać na kondycję cery. Promieniowanie słoneczne i zmiany hormonalne to najczęstsze przyczyny przebarwień na twarzy. Na szczęście istnieją skuteczne metody usuwania plam skórnych.

Mikrodermabrazja wodna, czyli delikatne oczyszczanie skóry

Mikrodermabrazja wodna, nazywana też hydrodermabrazją, to łagodny zabieg oczyszczający na twarz, który polega na delikatnym złuszczeniu martwego naskórka, dzięki czemu można przy okazji pozbyć się powierzchniowych przebarwień. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, jest to zabieg, na który mogą zdecydować się nawet osoby obdarzone wrażliwą i naczynkową cerą. Skóra oczyszczana jest za pomocą strumienia wody aplikowanego pod odpowiednim ciśnieniem. Wyekstrahowane zanieczyszczenia zasysane są przez specjalną głowicę ssącą.

Widoczna poprawa kondycji skóry widoczna jest już po jednej sesji. Aby wyraźnie i długotrwale rozjaśnić i wyrównać koloryt cery, należy poddać się serii zabiegów hydrodermabrazji. Zabieg ten wpływa również na poprawę elastyczności skóry i zwiększa jej nawilżenie. Dzięki dodatkowej aplikacji składników aktywnych podczas każdej sesji hydrodermabrazja przyczynia się również do głębokiego odżywienia cery.

Usuwanie przebarwień na twarzy z pomocą kwasów medycznych

Różnego rodzaju peelingi medyczne są bardzo pomocne w leczeniu przebarwień. W tym celu wykorzystuje się głównie kwasy: glikolowy, mlekowy, fitowy, retinowy. Kosmetolog dobiera odpowiednie stężenia tych substancji, a czasem łączy ze sobą kwasy, które wykazują synergiczne działanie.

Zabieg usuwania przebarwień kwasami medycznymi polega na aplikacji wybranego preparatu na oczyszczoną twarz. Substancja pozostaje na skórze przez kilkanaście minut, a następnie jest dokładnie usuwana i neutralizowana preparatem łagodzącym. Celem peelingu kwasowego jest złuszczenie martwego naskórka, czego efektem jest m.in. redukcja przebarwień. Kilka dni po zastosowaniu kwasów naskórek zaczyna się intensywnie złuszczać, odkrywając jaśniejszą i zdrowszą cerę. W przypadku większości przebarwień konieczna jest seria zabiegów, aby skutecznie uporać się z tym problemem.

Laseroterapia – potężne działo przeciw przebarwieniom na twarzy

Zabiegi laserowe najczęściej polecane są przez ekspertów w celu usuwania przebarwień opornych na inne metody. Jest to też dobry sposób, gdy zależy nam na szybkim usunięciu szpecących plamek. Lasery działają poprzez rozbijanie nagromadzonego pigmentu. Doskonale sprawdza się tu technologia pikosekundowa, która rozdrabnia zmiany pigmentacyjne na pył. Na skutek działania laseroterapii organizm samodzielnie rozpoczyna proces usuwania nadmiaru barwnika. Jednocześnie impulsy laserowe wpływają na stymulację komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenowych. Skóra zagęszcza się, staje się bardziej sprężysta, a drobne zmarszczki są mniej widoczne.

Laserowe usuwanie przebarwień to bardzo skuteczna terapia, ale bardzo ważne jest, aby poddać się zalecanej przez specjalistę serii zabiegów. Dzięki tej metodzie można całkowicie pozbyć się plam skórnych i odzyskać równomierny koloryt cery. Należy tylko pamiętać, aby chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, zwłaszcza przez kilka tygodni po laseroterapii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, kliknij tutaj.

Adalbert Cibor