Minimalna kuchnia nowoczesna

3 years ago

Kuchnia nowoczesna uboga jest w detale. To zupełne przeciwieństwo doskonale znanych nam kuchni klasycznych, tak bardzo strojnych, kojarzonych z przytulnością. Czy to oznacza, że kuchnia urządzona w stylu nowoczesnym nie może być miła?

Kuchnia nowoczesna a zbędne rzeczy

Trzeba przyznać, że to oszczędny minimalizm, który sprawia, że nie ma w niej miejsca na zbędne rzeczy. Zamiast wielu półek, kredensów, szafeczek, stawiamy na oszczędność, dzięki czemu tworzy się większa, wolna przestrzeń. W nowocześnie zaprojektowanej kuchni bardzo często można spotkać szafki z wysuwanymi koszami typu cargo, gdzie można pomieścić bardzo dużą ilość rzeczy. W ten sposób można zachować w kuchni idealny porządek i zaoszczędzić na porządkach. Zabudowa kuchni nowoczesnej jest prosta i minimalna, stawiająca na ukrycie wszystkiego za solidnie wykonanymi frontami.

Prosta kuchnia nowoczesna

Kuchnia nowoczesna jest prosta, ale nie oznacza to faktu, że nie jest elegancka. Ascetyczne fronty szafek mogą zostać wykończone w różnoraki sposób. Do wyboru są gładkie fronty, fornirowane fronty, a nawet fronty szklane ustawione w konstrukcji aluminiowej. Ciekawą propozycję stanowią także fronty wykonane na wysoki połysk. Jak więc widać każdy znajdzie odpowiednią propozycję dla siebie dopasowaną do całościowego wystroju wnętrza kuchni. Szafki znajdujące się w takiej kuchni na ogół pozbawione są zwykłych uchwytów kuchennych. W ich miejscu znaleźć można inteligentne mechanizmy, które umożliwiają otwieranie szafek bez problemu. 

 

Adalbert Cibor