Profesjonalne wyposażenie sprzątające – czym różni się od marek konsumpcyjnych

3 years ago

Każda firma sprzątająca rozpoczynając działalność, czy w późniejszym swoim okresie, zastanawia się nad wyborem sprzętu sprzątającego.

Po zagłębieniu się w szczegóły okazuje się że sprzęt składa się w różne systemy, o które ułatwiają pracę, o poszczególne ich elementy uzupełniają swoje braki.

Nie istnieje system idealny, choć paru firmom, takim jak Vermop, Johnson Diversey udało się do niego zbliżyć.

Sklep internetowy Vermop to nie tylko 80-letnie know-how, ale też duża inwestycja w usprawnienia, i innowacje.

Z punktu widzenia inwestorów wiemy, że innowacje często niosą z sobą ryzyko nieudanych technologii, takich które mimo najlepszej woli producenta nie znajdą zastosowania na rynku, albo nie uda się ich odpowiednio wypromować by przyniosły rentowność. Czasem po prostu się nie przyjmują.

Drugim, bardzo ważnym elementem, jest kontakt z klientami – nie tylko tymi kluczowymi, ale też mniejszymi licznymi, o zróżnicowanych potrzebach. To właśnie ta grupa często pozwala wybić się  firmie w konkurencję walczącą o kilka segmentów rynku. Podkreślamy, że w sektorze sprzedaży profesjonalnej jest to tym bardziej trudne, niż docieranie do masowego odbiorcy w markecie, który musi zakupić mopa i miotłę do domu.

Szczególnie wart wyróżnienia jest modułowy system wózków. Nie  na darmo wskazuję tutaj na przymiotnik. Modułowość jest pojęciem bardzo ważnym, bo pozwala skonstruować różne urządzenia wzajemnie do siebie pasujące.

Czyli kupując standardowy wózek macie państwo do wyboru kilka wiader szafek, korytek. A jeżeli ten sam wózek ma być wykorzystywany do innych typów pomieszczeń, albo rozbudowany – można na nim po przekładać potrzebne elementy i będzie już spełniał swoją rolę w innych miejscach.

To nie tylko bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Przede wszystkim jest odporny na dodatkowe wydatki ale wszystko pozwala optymalizować cenny czas pracowników.

Wiele firm przez które przestawiło się na nowoczesne systemy profesjonalne pozytywnie zaskoczyło się faktem jak wiele w pracy zostało uwolnionej – komentuje Jacek Osip, prokurent w firmie OSS sp. z o.o.

Korzystając z systemu profesjonalnego ekipa sprzątająca 3 osób praktycznie jest w stanie wykonać pracę 4 osób. Każdy przedsiębiorca szybko policzy, że w skali roku jest to koszt utrzymania jednego pracownika, a zatem około 60 000 zł. Podkreślamy, że w tym kontekście z pewnością system Vermopa jest znacznie tańszy, mimo że jest jednym z droższych na rynku.

Adalbert Cibor