Jakie zadaszenia tarasów wybrać?

3 years ago

Wypoczynek na przydomowym tarasie to najlepszy pomysł na relaks po długim dniu w pracy. Taka przestrzeń przy domu może być zaaranżowana w krótkim czasie – wystarczy wybrać odpowiednie meble i dodatki. Kluczem do wygody są zadaszenia tarasów, które pozwolą na zapewnienie nam cienia nawet w najbardziej upalne dni. Jakie zadaszenia tarasów wybrać? Na co zwracać uwagę?

Zadaszenia tarasów na wyciągnięcie ręki

Taras to przestrzeń niezwykle funkcjonalna – może nam służyć jako miejsce wypoczynkowe, przestrzeń do podawania posiłków, miejsce odpowiednie do zabaw naszych dzieci. Poprzez konkretną aranżację możemy zmieniać wystrój tarasu zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Nowoczesne zadaszenia tarasów zaskoczą nas piękną linią, eleganckim wykończeniem i doskonałymi materiałami. Funkcjonalne tarasole wpłyną na estetykę tarasu, ale przede wszystkim uchronią nas przed silnym promieniowaniem słonecznym oraz deszczem.

Dachy zadaszenia tarasów w formie tarasoli tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się tarasole z dachami z aluminiowych lameli. Elementy aluminiowe obracają się wokół własnej osi, przez co możliwe jest regulowanie ich pozycji i decydowanie o tym, jak wiele światła wpada pod zadaszenie. Warto wspomnieć, że dachy tarasoli w pozycji całkowicie zamkniętej skutecznie chronią nie tylko przed promieniowaniem słonecznym, ale również przed deszczem!

Konstrukcja tarasoli – co musimy o niej wiedzieć?

Konstrukcja zadaszenia tarasów tworzona jest z aluminiowych elementów malowanych proszkowo. Elementy łączone są modułowo – oznacza to, że zadaszenie pomoże osłonić dowolny obszar tarasu. Zastosowanie aluminium sprawia, że konstrukcja jest lekka, a malowanie proszkowe gwarantuje, że będzie ona odporna na wilgoć i pojawianie się ognisk rdzy.

Adalbert Cibor