Meble kuchenne – o czym pamiętać?

4 years ago

Wybór kuchennej zabudowy to niełatwe zadanie! Wyposażenie znajdujące się w codziennie eksploatowanej kuchni ma nieustanny kontakt z czynnikami, które mogą osłabiać ich kondycję, dlatego podczas wizyty w sklepie meblowym należy zwracać uwagę na budulec szafek. Z drugiej strony, meble kuchenne powinny elegancko się prezentować, dodając pomieszczeniu klasy. Jakie meble kuchenne powinny przykuć Twoją uwagę? Sprawdź!

Meble kuchenne na lata

Najważniejszym parametrem określającym trwałość mebli kuchennych jest tworzywo, z którego zostały wyprodukowane. Prym na rynku wiodą meble kuchenne zbudowane z płyty MDF pokrytej lakierem lub folią. Zabezpieczona płyta sprawia, że meble są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie rozwarstwiają się, nie pękają i nie pęcznieją pod wpływem wilgoci oraz wysokiej temperatury. Zanieczyszczenia nie wsiąkają w tego typu powłoki, dlatego utrzymanie kuchni w nieskazitelnej czystości nie stanowi najmniejszego wyzwania. Meble z płyty MDF dostępne są w całej palecie kolorystycznej. Mogą mieć jednolity kolor o matowym, półmatowym lub połyskującym wykończeniu lub wiernie naśladować naturalne drewno. Na rynku nie brakuje również modeli z ciekawymi dekorami.

Nowoczesne rozwiązania

Meble kuchenne będą spełniać swoją rolę tylko wtedy, kiedy będą pojemne, a ich wnętrze – dobrze zorganizowane. Zadbaj o to, aby oprócz standardowych szafek górnych i dolnych w projekcie znalazło się miejsce dla głębokich szuflad o pełnym wysuwie, szuflady na sztućce oraz nowoczesnych i niezwykle praktycznych koszy cargo. Szafki narożne warto wyposażyć w wysuwaną, obrotową półkę, która pomieści drobny sprzęt i kolekcję garnków. Pamiętaj o tym, aby oświetlić każdy zakamarek.

Adalbert Cibor