Izolacja termiczna samochodu – mamy sposób na chłód w Twoim aucie!

1 year ago

Izolacja termiczna samochodu to jeden z ważniejszych decydujących o komforcie podróżowania w aucie. Zimą na zewnątrz panują niskie temperatury, dlatego wewnątrz pojazdu może być bardzo chłodno, Aby uniknąć wówczas dyskomfortu dla kierowcy i pasażerów, warto zainwestować w dobrą izolację termiczną.

maty bytylowe do izolacji termoakustycznej samochodu

Zastosowanie alubutylu do ocieplania samochodu

Jednym z najskuteczniejszych materiałów do izolacji termicznej jest materiał zwany alubutylem. Tworzywo to składa się z warstwy aluminiowej, która jest pokryta warstwą pianki polietylenowej. Dzięki takiemu połączeniu materiałów, alubutyl posiada doskonałe właściwości izolacyjne i jest bardzo skutecznym sposobem na ocieplenie samochodu. Izolacja termiczna tego typu polega na zastosowaniu specjalnych mat w aucie. Alubutyl jest bardzo elastyczny, dlatego może być dopasowywany do kształtu powierzchni. Materiał ten jest też odporny na działanie promieni UV, przez co nie traci swoich właściwości izolacyjnych w wyniku działania słońca. Każdy profesjonalny sklep oferujący maty wygłuszające do samochodu ma w swojej ofercie materiały do izolacji termicznej. Izolacja termiczna alubutylem pozwala na zwiększenie komfortu podróżowania w samochodzie, ponieważ zmniejsza ilość ciepła uciekającego z wnętrza pojazdu.

Dodatkowe zalety i korzyści

Izolacja termiczna alubutylem pozwala również na zaoszczędzenie paliwa. Silnik nie musi pracować ciężko, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz pojazdu. Kolejną zaletą alubutylu jest jego skuteczność w redukcji hałasu. Materiały termoakustyczne z niego wykonane nie tylko efektywnie ocieplają wnętrze samochodu, ale też izolują dźwięki.To z kolei pozytywnie wpływa na komfort podróżowania, ponieważ kierowca i pasażerowie mogą rozmawiać bez konieczności podnoszenia głosu. Maty i inne materiały akustyczne tego typu są też łatwe w montażu, a ich zastosowanie nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy umiejętności. Alubutyl można go założyć samodzielnie, co pozwala na oszczędność kosztów związanych z instalacją.

izolacja termiczna w samochodzie

Bezpieczeństwo stosowania

Korzyści związane z izolacją termiczną samochodu alubutylem to nie tylko komfort podróżowania, ale także bezpieczeństwo. Wysoka temperatura wewnątrz pojazdu może powodować uczucie senności, co jest szczególnie niebezpieczne dla kierowcy. Maty wygłuszające i inne maty butylowe są też odporne na warunki atmosferyczne.

 

Adalbert Cibor