Tekowy stół tarasowy – stylowe i solidne meble na lata

3 years ago

Stół tarasowy z drewna tekowego jest doskonałą alternatywą dla klasycznych mebli sosnowych czy dębowych. Solidne modele z egzotycznego surowca łączą w sobie zachwycającą estetykę z bezwzględną trwałością. Czym charakteryzują się tekowe stoły? Jak o nie dbać? Gdzie szukać wysokiej jakości modeli w dobrej cenie? Sprawdź nasze rady!

Stół tarasowy funkcjonalny przez lata

Kupując stół tarasowy zbudowany z drewna tekowego, zyskujesz solidny mebel o nieprzeciętnej trwałości. Monumentalna, egzotyczna teczyna, w odróżnieniu od europejskich gatunków drzew, nasycona jest kwasem krzemowym i substancjami oleistymi. Specyficzny skład sprawia, że tekowe meble są twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmienną pogodę. Możesz mieć pewność, że nowy stół zachowa nienaganną formę pomimo kontaktu z wodą, wysoką temperaturą, promieniowaniem UV  i mrozem.

Jak dbać o tekowy stół tarasowy?

Tekowy stół tarasowy, podobnie jak inne meble z naturalnych surowców, wymaga odrobiny uwagi. Przed rozpoczęciem sezonu zaleca się dwu- lub trzykrotne olejowanie stołu specjalnym, bezbarwnym preparatem do tego typu mebli. Zabieg może spowodować chwilową zmianę koloru drewna na bardziej intensywny, jednak z czasem odzyskuje ono pierwotną barwę. W okresie jesienno-zimowy stół należy przenieść w suche, chłodne i przewiewne miejsce. Z biegiem lat na tekowym stole tarasowym może pojawić się srebrzysty nalot, który nada meblowi jeszcze bardziej szlachetnego wyrazu.

Stoły tekowe i meble rattanowe Vimine: jakość na lata

Wytrzymałe, stylowe i różnorodne stoły tarasowe z drewna tekowego znajdziesz w ofercie marki Vimine – producenta wyposażenia outdoorowego z naturalnych, egzotycznych surowców. Co ważne, drewniane stoły i meble rattanowe Vimine wytwarzane są ręcznie z ekologicznych materiałów.

Adalbert Cibor