Druk wielkoformatowy – o czym mowa w praktyce?

2 years ago

Współpraca z dobrą i doświadczoną drukarnia to bardzo dobra okazja do tego, aby móc pozyskać wszelkiego rodzaju banery, plakaty, materiały informacyjne czy reklamowe. Druk wielkoformatowy idealnie nadaje się do tego, aby niezbędne informacje – tekst, grafikę, umieszczać na folii, materiale bannerowym, papierze. Na pewno im bardziej sprawdzoną drukarnię wybierzemy, tym lepszy efekt osiągniemy.

 

Gdzie zamówić druk wielkoformatowy?

 

Przygotowaniem wydruków z wykorzystaniem tej właśnie technologii zajmują się profesjonalne drukarnie, stacjonarne czy internetowe. Warto przede wszystkim wiedzieć, że jest to usługa, z której bardzo chętnie korzystają zarówno osoby prywatne, jak również firmy, począwszy od agencji reklamowych, poprzez sklepy i markety budowlane, na architektach kończąc.

Druk wielkoformatowy wymaga przede wszystkim posiadania odpowiedniego sprzętu, stosowania dobrej jakości komponentów, jak również tego, aby maszyny były obsługiwane przez osoby, które mają fachową wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu bez problemu firma uzyska odpowiedni efekt.

 

Co firmie może przynieść druk wielkoformatowy?

 

Można zaryzykować stwierdzenie, że odpowiednio wybrana drukarnia będzie należeć do naszych podstawowych partnerów biznesowych. Trudno przecież wyobrazić sobie firmę, która oferuje usługi lokalne lub usługi na większym obszarze, a jednocześnie nie ma reklamy, nie przekazuje informacji potencjalnym klientom, nie posiada berów czy plakatów reklamowych, nie ma oklejonego auta.

Takie właśnie działania są z wykorzystaniem profesjonalnego druku wielkoformatowego. Podsumowując, korzystając z druku samochodowego, możemy przygotować:

– ogłoszenia, ulotki, plakaty reklamowe, plakaty na słupy,
– banery reklamowe,
– stojaki oraz roll-upy,
– różnego rodzaju naklejki na szyby,
– fototapety, grafikę na ścianki,
– scenografię filmową czy reklamową,
– nadruk na elewacji obiektów.

Dodatkowo:

– można wykonać profesjonalne oklejanie samochodów i maszyn,
– można nanieść tekst i grafikę na plandeki.

 

Jakość druku wielkoformatowego

 

Wiele oczywiście zależy od tego, jakim sprzętem dysponuje firma, jakich pracowników zatrudnia. Zakładając jednak, że pod tym względem wszystko odbywa się, jak należy, jakość i trwałość druku wielkoformatowego są na bardzo wysokim poziomie. Druk jest estetyczny, zgodny z oczekiwaniem klienta, odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Plusem jest także odporność na ścieranie, utratę koloru.

 

 

Adalbert Cibor