Dostawcze, poleasingowe samochody przewozowe

1 year ago

Przedsiębiorcy, którzy posiadają własną firmę przewozową bardzo często szukają najlepszego i najbardziej korzystnego finansowo sposobu na dostarczenie swojej firmie dobrej jakości pojazdów. Istnieją różne sposoby na pozyskanie pojazdów ciężarowych. Dostawcze, poleasingowe samochody przewozowe są bardzo cenione, występują w korzystnych cenach i można je kupić bądź wziąć je na kolejny leasing. Dlaczego to się opłaca?

Dostawcze, poleasingowe pojazdy – czy to się opłaca?

Samochody dostawcze poleasingowe można pozyskać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest opcja wykupu pojazdów na własność. Jest to coś w rodzaju zakupu pojazdu używanego. Jednak poleasingowe modele są o wiele lepiej utrzymane, a dodatkowo posiadały one roczny limit kilometrów (przez co przebieg jest stosunkowo niski). Dodatkowo wszystkie przeglądy techniczne i naprawy były wykonywane na bieżąco przez leasingodawcę dlatego kupiec ma spokojną głowę co do stanu technicznego pojazdu. Dzięki temu opcja zakupu dostawczego, poleasingowego auta jest bardzo dobra.

W przypadku, kiedy dana osoba nie chce jednorazowo wykładać większej liczby pieniędzy istnieje możliwość przejęcia leasingu auta używanego (poleasingowego). Oznacza to, że jest się wtedy drugim klientem, który korzysta z danego pojazdu. Dzięki leasingowi można wliczyć pojazd w koszty, a przy korzystnym planie finansowania i dogadaniu się z dobrym leasingodawcą często nie wymaga on nawet płacenia wkładu własnego. Wystarczy comiesięczne zobowiązanie. Jednak trzeba tutaj uważać na limit roczny kilometrów bowiem branża przewozowa charakteryzuje się dużą eksploatacją pojazdu dlatego szkoda byłoby płacić spore kary za przekroczenie limitu bądź nie użytkować w pełni pojazdu.

Podsumowanie

Zakup poleasingowych pojazdów jest bardzo dobrym sposobem na powiększenie jakości swojej floty. Jest to związane z kupnem/pozyskaniem samochodu w bardzo dobrym stanie technicznym, który z pewnością posłuży przez bardzo długi czas.

Adalbert Cibor