Depilacja laserowa – idealna droga do gładkiej skóry

1 year ago

Depilacja laserowa jest najlepszą drogą na uzyskanie efektu wiecznie gładkiej skóry. Jako jedyna dostępna na świecie metoda depilacji jest permanentna. Po prostu oznacza to, że jeżeli cały pakiet zabiegów zostanie prawidłowo wykonany to skóra będzie na zawsze idealnie gładka! Jak wygląda zabieg depilacji laserowej i dlaczego działa tak skutecznie?

 

Depilacja laserowa – dlaczego jest tak skuteczna?

 

Depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni skutecznym ze względu na swoje innowacyjne działanie, które opiera się jak sama nazwa wskazuje na działaniu lasera. To on jest głównym bohaterem całego przedsięwzięcia, które gwarantuje, że depilacja będzie permanentna. Emituje on wiązkę światła o ustalonej mocy i fali, którą nakierowuje się na skórę. Jeszcze kiedyś moc i długość wiązki światła była wyznaczana przez osobę przeprowadzającą zabieg. Dziś lasery wykonują to automatycznie zmniejszając ryzyko pomyłki do minimum.

 

Sprawdź: https://depilacja.pl/

 

Po ustaleniu odpowiednich parametrów lasera jego światło natrafia na skórę. Naświetlanie skóry trwa z reguły od kilku do kilkunastu minut w zależności od wielkości partii na ciele, która jest depilowana. Na skórze następuje cała magia polegająca na przekształceniu energii, którą niesie laser w ciepło. Jest to dokładnie przekształcenie energii świetlnej w cieplną zwaną procesem termogenezy odbywającym się na komórkach melaniny – melanocytach. Ogólnie mówiąc melanina bardzo mocno się nagrzewa, a sąsiaduje z cebulkami włosowymi wytwarzającymi włosy. Nagrzana melanina uszkadza cebulkę, włos natychmiastowo wypada. Jeżeli cebulka zostanie zniszczona w odpowiedniej fazie nie zregeneruje się, a włosy już nigdy nie odrosną dając efekt idealnie gładkiej skóry do końca życia!

 

Podsumowanie

 

Depilacja laserowa jest jedynym zabiegiem usuwania zbędnego owłosienia, który jest permanentny. Aby zapewnić 100% bezpieczeństwo podczas trwania zabiegu warto jest postawić na sprawdzone salony depilacyjne takie jak salony depilacja.pl obecne w większych miastach Polski.

 

 

 

 

 

 

Adalbert Cibor