Jak wybrać rękawice robocze – co należy wziąć pod uwagę?

2 years ago

Kupno odpowiedniej jakości rękawic roboczy sprawi, że będziemy mogli skutecznie i komfortowo wykonywać swoją pracę, jak również to, że nasze dłonie będą w odpowiedni sposób zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, działaniem środków chemicznych, farb, lakierów, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi. Czym powinniśmy się kierować, gdy wybieramy rękawice robocze?

Odpowiednie rękawice robocze to klucz do bezpiecznej pracy

Prace budowlano-remontowe, ogrodnicze, monterskie, praca w transporcie czy usługach – realizacja najróżniejszych zadań między innymi w tych obszarach wymaga od nas posiadania specjalnego wyposażenia, narzędzi ręcznych, elektronarzędzi. Wśród nich możemy zdecydowanie wymienić rękawice robocze.

Tego rodzaju wyposażenie powinno być również w naszym domu. Podczas sprzątania, montażu mebli, prac remontowych, na pewno z nich będziemy korzystać. Dzięki rękawicom roboczym nasze dłonie nie będą tak mocno obciążone, nie podrażnimy skóry. W przypadku pracy z farbami, lakierami, elektronarzędziami, nie będziemy się martwić o uszkodzenie dłoni.

Kupujemy rękawice robocze. Na co zwracać uwagę?


Przede wszystkim na jakość ich wykonania. Nieważne, jaką dokładnie pracę wykonujemy, rękawice robocze powinny być wykonane w taki sposób, aby być odpornymi na uszkodzenia mechaniczne (pękanie, rozrywanie, przecieranie), a także na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę? Na pewno na:

– umiejętne dobranie typu rękawic do rodzaju pracy,
– wybór odpowiedniej jakości rozmiaru rękawic,
– materiał, z którego rękawice są wykonane,
– atesty,
– wygodę wkładania, zdejmowania,
– komfort noszenia,
– zapach,
– elastyczność materiału,
– dodatkowe właściwości rękawic (nieprzemakalność, szczelność, ocieplenie,
antywibracja.

Dobre rękawice robocze ochronią nasze dłonie


Do zakupu rękawic roboczych zdecydowanie warto się przyłożyć. Od tego, który dokładnie model kupimy, zależeć będzie to, jaki będzie komfort naszej pracy, w jaki dokładnie sposób będą chronione nasze dłonie.

Korzystając z dobrej klasy rękawic roboczych, minimalizujemy ryzyko kontuzji, uszkodzenia dłoni czy palców, podrażnień skórnych, które są trudne gojeniu się. Musimy pamiętać, że praca bez rękawic ochronnych, roboczych, związana jest z dużym ryzykiem, że może się nam wydarzyć coś niedobrego, a tym samym będziemy zmuszeni do zaprzestania pracy, a tym samym zarabiania.

Adalbert Cibor