Funkcjonalne, nowoczesne meble łazienkowe

2 years ago

Coraz większą uwagę zwracamy na to, jak powinna zostać urządzona łazienka. Teraz jest to pomieszczenie, które służy nie tylko do szybkiej kąpieli ale również do bardzo przyjemnego relaksu. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość osób z taką uwagą wybiera meble łazienkowe.

Wiszące meble łazienkowe

W sklepach do wyboru są na ogół dwa rodzaje mebli. Pierwsza grupa to meble wiszące. Są one idealną propozycją do łazienek o małym metrażu. Chociażby dlatego, że pod meblami znaleźć można również miejsce na przechowywanie dodatkowych rzeczy. Aczkolwiek, należy również pamiętać, że może się pod meblami gromadzić większa ilość kurzu. Wiszące komplety łazienkowe prezentują się w niezwykle oryginalny sposób, a do tego są oznaką nowoczesności. Tego typu meble sprawiają, że użytkownicy będą mieli dostęp do całej podłogi. Można być pewnym tego, że woda na pewno nie będzie dostawała się do szafek od spodu, ponieważ ten nie będzie przylegał do ziemi. 

Stojące komplety mebli

Klasyczne meble łazienkowe, które stoją na ziemi są bardzo praktyczne a poza tym pozwalają na przechowywanie w nich ogromnej ilości rzeczy. Należy jednak upewnić się, że są one wykonane z materiału odpornego na wilgoć, aby mieć pewność, że mebel nie będzie nasiąkał wodą. Warto zwrócić uwagę na to, aby meble stojące posiadały nóżki. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że mebel nie przylega bezpośrednio do podłogi. Dostępne są one najczęściej w wersji tradycyjnej, jak również nowoczesnej. Ich zaletą jest to, że można je bez problemu przestawiać.

 

Adalbert Cibor