Z jakiego materiału rower elektryczny Kraków wybrać?

3 years ago

Jak powszechnie wiadomo jednym z najważniejszych elementów każdego roweru elektrycznego jest oczywiście jego rama. W dużej mierze to właśnie od niej zależy, czy rower będzie szybki, bezpieczny i wygodny. Rama jest kręgosłupem każdego roweru elektrycznego, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości modele, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie.

Co warto wiedzieć?

Nowoczesne rowery elektryczne Kraków mogą mieć bardzo różne ramy. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko geometrią, ceną i materiałem z którego są zbudowane. Na półkach sklepowych można znaleźć ramy sztywne i amortyzowane, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Jeżeli chodzi o sam materiał, to rekordy sprzedaży biją ramy aluminiowe i stalowe. W ostatnim czasie jest bardzo duży boom również na ramy węglowo-epoksydowe. Mowa tutaj oczywiście o ramach carbonowych i modeli wykonanych z niesamowitego włókna węglowego.

Na jaki materiał postawić?

Wybierając ramę ze stali, warto pamiętać o tym, że do produkcji rowerów elektrycznych producenci mogą używać różnych gatunków stali. W dzisiejszych czasach najczęściej stosowana jest oczywiście stal konstrukcyjna, która jest dość ciężka i tania. Bardziej wymagające osoby, powinny postawić jednak na stal chromowo-molibdenową, która niestety jest zdecydowanie rzadziej spotykana.

Jeżeli chodzi o ramy aluminiowe, to one również mogą być wykonane z wielu różnych stopów, które charakteryzują się zupełnie innymi właściwościami. Na pierwszy rzut oka ramy w rowerach elektrycznych Kraków wyglądają tak samo, ale różnią się one między sobą wytrzymałością i sztywnością. Najtańsze rowery elektryczne Kraków produkowane są ze stopu 6061. W droższych modelach producenci sięgają po stal 7005.

Kompozytowe ramy

Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie porządnej ramy z kompozytów. W tym konkretnym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę również na gęstość oraz rodzaj zastosowanego splotu poszczególnych włókien. W najdroższych rowerach elektrycznych sprawdzany jest nawet rodzaj zastosowanej żywicy oraz sama technologia jej nakładania i suszenia.

Jak wspomniano powyżej rama jest jedynym z najważniejszych elementów roweru elektrycznego Kraków, dlatego też w żadnym wypadku nie można na niej oszczędzać. Ramę należy idealnie dopasować do swojego indywidualnego stylu jazdy oraz do swoich możliwości finansowych. Przed dokonaniem zakupu warto dokładnie upewnić się, czy do ramy będzie można dokręcić pozostałe akcesoria, co niestety nie zawsze jest możliwe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/elektryczne-cat-96 – rowery elektryczne Kraków

Adalbert Cibor