Salon połączony z jadalnią – zrób to z pomysłem!

Salon połączony z jadalnią – zrób to z pomysłem!

4 years ago

Współcześni architekci znoszą sztywne podziały w mieszkaniach. Zamiast kilku pokoi, proponują otwartą przestrzeń, w której wszystkie pomieszczenia zlewają się w jedną całość. Popularnym rozwiązaniem jest łączenie w jedną strefę dzienną salonu, kuchni oraz jadalni. O czym należy pamiętać podczas aranżacji takiej przestrzeni?

Bezwzględny porządek

Otwarty układ w mieszkaniu zobowiązuje do utrzymywania nieskazitelnego porządku. Na blatach kuchennych powinno znaleźć się jak najmniej przedmiotów, które mogłyby zaburzać kompozycję. Zabudowa kuchenna powinna być wykonana z materiału harmonizującego z budulcem mebli salonowych. Dobrym pomysłem jest dobranie kolekcji wykonanych z jednego gatunku drewna. Inspiracji warto szukać wśród kolekcji renomowanych producentów (ciekawe rozwiązania oferują na przykład meble Forte).

Nowoczesne stoły do jadalni

Dzięki połączeniu kuchni z jadalnią możesz przygotowywać posiłki, a jednocześnie uczestniczyć w rodzinnej imprezie albo obserwować dzieci bawiące się w salonie. Aby „jadalnia” była maksymalnie funkcjonalna, ustaw w jej sercu duży stół. Nowoczesne stoły do jadalni wykonane są z różnorodnych materiałów, dzięki czemu możesz bez trudu stworzyć spójną i ciekawą kompozycję. Jeśli cenisz klasyczne rozwiązania, wstaw do pokoju imponujący stół z litego drewna. Miłośnicy awangardy i designu z pewnością zainteresują modne ostatnio stoły w stylu industrialnym. Szklany blat i metalowe, geometryczne nogi idealnie będą komponować się z ceglanymi albo betonowymi ścianami. Ciekawym propozycją są blaty powstałe z łączonych materiałów – drewna i szkła. Aby miejsce spożywania posiłków było jak najbardziej funkcjonalne, warto wybrać stół z rozkładanym blatem.

Adalbert Cibor