Przytulnie i wygodnie mieszkać

3 years ago

Funkcjonalność i wygoda. Tego oczekuje większość ludzi po swoim mieszkaniu. Aby tak się stało pomieszczenia, w których przebywamy przez większą część czasu, powinny być odpowiednio umeblowane.

Modna Skandynawia

Nie istnieją chyba meble, które tworzą bardziej przytulną przestrzeń niż te zaprojektowane w skandynawskim stylu. Wiele firm idąc trochę za głosem mody i zapotrzebowania postawiło na takie rozwiązanie, tworząc proste, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne meble, wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów. Przykładem takich zestawów meblowych, które możemy zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu, są meble Forte. Dominującym elementem tych zestawów jest oczywiście jasne drewno, a kolorystyka jest utrzymana w jasnych i stonowanych barwach. Jeśli zależy nam na połączeniu funkcjonalności pomieszczenia i przytulnej atmosferze, to meble w stylu skandynawskim powinny szczególnie zwrócić naszą uwagę.

A może klasyka?

Przytulność zapewni nam też nieśmiertelna i ponadczasowa klasyka. Eleganckie wykonane w drewnie meble, charakteryzuje wysoka jakość wykonania, która pozwala nam mieć nadzieje, że meble tego typu będą nam służyć przez długie lata. To, co charakterystyczne dla klasycznego stylu to uniwersalna linia tradycyjne kolory i materiały oraz praktyczność mebli. O ile dawniej rozwiązania tego typu stawiały główny nacisk na przepych, to współcześnie meble klasyczne są nie mniej praktyczne niż choćby rozwiązania nowoczesne czy nawet skandynawskie. Dodatkowym ich atutem jest pojemność stawianych szaf, wielkość stołów i foteli. Meble klasyczne dzięki temu są nie tylko wygodne w codziennym użyciu, ale „zapełniają” pomieszczenie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ich jedyną wadą jest to, że najkorzystniej prezentują się w stosunkowo dużych pomieszczeniach. Jeżeli jednak jesteśmy właścicielami sporego mieszkania, to rozwiązanie to zapewni nam jakość i komfort przebywania w domu.

Adalbert Cibor