Parasol ogrodowy kwadratowy – jaki model wybrać?

2 years ago

Szukając interesujących elementów wyposażenia ogrodu czy tarasu coraz chętniej zwracamy się ku parasolom ogrodowym. Topowi producenci oferują nam piękne i funkcjonalne parasole, dopasowane do różnorodnych potrzeb. Na co zwracać uwagę podczas kupna parasola do naszej strefy relaksu?

Estetyka i funkcjonalność w jednym

Współcześnie projektanci parasoli ogrodowych skupiają się na harmonijnym łączeniu estetyki oraz funkcjonalności swoich produktów. Szukając parasola powinniśmy więc patrzyć nie tylko na wygląd danego produktu, ale przede wszystkim: na materiały. Obecnie producenci oferują nam parasole wykonane z materiałów wysoce odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki takiej konstrukcji możemy mieć pewność, że parasol będzie towarzyszył nam długie lata.

Jakich materiałów używa się do produkcji parasoli?

Topowe parasole ogrodowe posiadają stelaże wykonane z aluminium malowanego proszkowo – dzięki temu tworzywo zabezpieczone jest przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy, a produkt zachowa wysoką estetykę. Na szczycie stelaża osadzana jest czasza – dzisiaj tworzona jest ona z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu. Dzięki temu połączeniu użytkownicy chronieni są nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed deszczem. Wśród licznych modeli znajdziemy parasole z czaszami okrągłymi, jak również parasol ogrodowy kwadratowy, w którym bok czaszy może sięgać 3-4 metrów. Parasole posiadają kilka punktów regulacji, przez co możliwe jest dopasowanie ich parametrów do konkretnych potrzeb.

Jak chronić parasol jesienią i zimą?

Aby nasz parasol mógł służyć nam wiele lat konieczne jest zakupienie pokrowca na parasol. Rozwiązanie to pozwoli na skuteczną ochronę struktur parasola oraz znaczne wydłużenie jego żywotności.

Adalbert Cibor