Ortezy na problem stopy

4 years ago

W obecnych czasach coraz częściej można spotkać osoby czynnie uprawiające sport. Jest to dobry znak, gdyż regularna dawka ruchu może mieć bardzo dobry wpływ na cały organizm. Niestety, często czynne uprawianie sportu wiąże się z ryzykiem kontuzji. Szczególnie w przypadku sportów kontaktowych, takich jak koszykówka czy piłka nożna. Sporty te są dynamiczne przez co często na stawy sportowców działają duże siły. Takie sytuacje szczególnie zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia urazu. Jak sobie radzić w takich sytuacjach?

Czy zawsze sport to zdrowie?

Utarło się mówić, że sport jest szybką drogą do zdrowia. Niestety równie często jest najkrótszą drogą do urazu. Wiele osób trenujących rozmaite formy sportu jest narażonych na działania bardzo dużych sił na stawy. W niektórych krytycznych przypadkach, tego typu formy wysiłku mogą prowadzić do urazów.

Jak zabezpieczyć się przed urazami?

Nawet najostrożniejszy sportowiec nie jest w stanie zabezpieczyć się w 100% przed urazami ciała. Bardzo często do wszelkiego rodzaju urazów dochodzić w dość nietypowych, niby niebezpiecznych, sytuacjach. Będąc sportowcem należy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim odżywianiu, aby organizm miał odpowiednie materiały do utworzenia mocnej tkanki oraz o prawidłowej technice ćwiczeń. Bardzo często braki techniczne chcemy nadrobić wolą walki, co może skutkować urazami (szczególnie w przypadku sportów siłowych).

Doznałem kontuzji – co robić?

Jeżeli przydarzyła ci się kontuzja, na szczęście nie jest to koniec świata. Bardzo pospolite są kontuzje kostki. Syndrom opadającej stopy jest jednym z najpowszechniejszych urazów. Ortezy na opadającą stopę są akcesoriami rehabilitacyjnymi, które w znacznym stopniu poprawiają komfort życia osób dotkniętych tego typu urazem. Ortezy stopy są skonstruowane z różnego rodzaju materiału, przez co ich ceny mogą się znacznie różnić. Najważniejsze przed wyborem odpowiedniej ortezy na opadającą stopę, jest skontaktowanie się z kwalifikowanym lekarzem. Tego typu specjalista będzie w stanie dobrać odpowiedni sprzęt w zależności od stopnia i charakterystyki urazu.

Kontuzje spowodowane uprawianiem sportu stają się coraz częstsze. Charakterystyka wielu dziedzin sprawia, że są to dyscypliny nieprzyjazne ludzkim stawom. W wielu przypadkach dochodzi do uszkodzeń stawów, na przykład stopy. Chcąc skutecznie zwalczyć objawy kontuzji warto przemyśleć zakup ortezy na stopę. Przed wyborem odpowiedniego sprzętu, warto skontaktować się z lekarzem aby przedyskutować obecną sytuację i dobrać prawidłowe akcesorium.

Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl/pl/p/Orteza-na-opadajaca-stope-/599

Adalbert Cibor