Nowy zestaw garnków – na co zwrócić uwagę?

Nowy zestaw garnków – na co zwrócić uwagę?

3 years ago

Zestaw solidnych garnków jest jednym z najważniejszych elementów kuchennego wyposażenia. Na naczyniach kuchennych nie warto oszczędzać, ponieważ jakość wyposażenia kuchennego przekłada się na komfort codziennej pracy, a nawet smak przyrządzanych potraw. Czym kierować się podczas zakupów, aby dokonać trafnego wyboru? Sprawdź!

Materiał

Podstawowym czynnikiem świadczącym o jakości garnków i patelni jest ich budulec. Aby mieć pewność, że wysokie temperatury, kontakt z ostrymi przedmiotami, ewentualny upadek i ostre detergenty nie wpłyną negatywnie na kondycję naczynia, wybierz model wykonany ze stali nierdzewnej 18/10. Metal z wysoką zawartością niklu i chromu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokich temperatur oraz ostre środki myjące (dlatego bez obaw można zapiekać go w piekarniku i myć w zmywarce).
Kupując garnek, zwróć uwagę na jego dno. W kuchni najlepiej sprawdzą się modele z kilkuwarstwowym dnem z aluminiowym dyskiem. Tego typu naczynia szybko się nagrzewają i długo utrzymują ciepło, co pozwala zminimalizować straty energii.

Praktyczne dodatki

Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale gotowanie wiąże się z pewnymi niebezpieczeństwami. Aby uniknąć przykrych poparzeń, zwróć uwagę na rączki garnków (warto wybrać te z antypoślizgowym wykończeniem). Przydatnym detalem okazuje się być również wewnętrzna miarka wytłoczona na ściankach naczynia.

W sieci taniej!

Zanim udasz się do galerii handlowej w poszukiwaniu idealnych garnków, warto sprawdzić ofertę dostępną w sieci. Sklepy internetowe (takie jak na przykład gerlach.pl) często oferują swoim klientom specjalne zniżki. Warto śledzić również profile ulubionych marek w mediach społecznościowych, gdzie udostępniane są informacje o rabatach czy kody zniżkowe.

Adalbert Cibor