Nowoczesne zadaszenie tarasu i jego montaż

2 years ago

Nowoczesne zadaszenie tarasu to jeden z najlepszych pomysłów jaki można postawić na swoim ogrodzie. Zanim jednak zdecydujemy się na postawienie takiej konstrukcji budowlanej musimy o niej dowiedzieć się kilku podstawowych rzeczy.

Nowoczesne zadaszenie tarasu – zalety i wady

Nowoczesne zadaszenie tarasu pozwala na przebywanie na świeżym powietrzu bez względu na pogodę. Do tego dzięki specjalnie zamontowanym promiennikom ciepła na dworze można przebywać również jesienią oraz zimą. Zadaszenia nigdy nie trzeba odśnieżać. Poza tym takie zadaszenie prezentuje się bardzo efektownie i ciekawie na tle całego ogrodu. Do wad należy zaliczyć zacienienie pomieszczeń znajdujących się w środku domu – jeżeli zadaszenie montowane jest przy domu. Trzeba zadbać również o regularną pielęgnację, dzięki czemu cała konstrukcja wytrzyma o wiele dłużej. Wykonanie takiej inwestycji przez specjalistów będzie wymagało ogromnych nakładów finansowych. Zadaszenie zabiera również powierzchnię użytkową ogrodu.

Pozwolenia budowlane

W polskim prawie nie istnieje coś takiego jak nowoczesne zadaszenie tarasu. Nie oznacza to więc, że można samowolnie decydować się na postawienie takiej konstrukcji. Warto dokładnie dowiedzieć się tego w swojej gminie, w wydziale ds. budownictwa. Bardzo często jednak taka konstrukcja budowlana traktowana jest jako remont budynku, która nie wymaga specjalnych pozwoleń. Powierzając budowę odpowiedniej firmie możemy być pewni, że pomogą nam oni dowiedzieć się tego, czy taka konstrukcja będzie wymagała dodatkowych pozwoleń. 

Adalbert Cibor