Nowoczesne garnki do indukcji

5 months ago

Wśród wielu propozycji nowoczesnych garnków bez wątpienia wyróżniają się garnki do indukcji, przeznaczone do użytkowania na kuchenkach indukcyjnych. Te wyjątkowe komplety całkowicie zmienią podejście do gotowania i sprawią, że codzienne przygotowywanie posiłków stanie się wyjątkową przygodą.

Jakie garnki do indukcji wybrać?

Decydując się na garnki do indukcji, przede wszystkim zwróćmy uwagę na średnicę pól grzewczych, wykorzystanych w naszej kuchence. Im lepsze dopasowanie średnicy garnków do pól, tym mniejsza strata energii podczas procesu gotowania. Drugą istotną kwestią jest wybór materiałów – garnki do indukcji mogą być tworzone zarówno ze stali nierdzewnej 18/10, jak też z teflonu, ceramiki czy emalii. Najchętniej wybierane są garnki do indukcji ze stali nierdzewnej – odznaczają się one wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, korozję czy odkształcenia. Garnki takie posiadają grube, wielowarstwowe dno, w którym często wykorzystywany jest specjalistyczny dysk. Zadaniem dysku jest szybsze i równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na szybsze przygotowanie potraw i oszczędność energii. Garnki do indukcji wykonane ze stali nierdzewnej mogą być czyszczone w domowych zmywarkach.

Co znajdziemy w kompletach garnków do indukcji?

Komplety garnków indukcyjnych mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów. Poza samymi garnkami znajdziemy w nich również pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Pokrywki dokładnie przylegają do rantów garnka, a niewielkie odpowietrzniki pozwalają na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy. Warto z bliska przyjrzeć się również samym garnkom – są one uzupełnione o elementy takie jak lejki, cedzaki czy też miarki do odmierzania płynów.

 

 

Adalbert Cibor