Modny taras w kilku krokach

2 years ago

Ważnym elementem podkreślającym walory nowo powstałego domu jest taras.  Starannie urządzony taras doda bryle atrakcyjności oraz, co najważniejsze, będzie umilał domownikom i gościom czas letni. Wszystkim osobom stojącym przed wyzwaniem zaaranżowania swojego zielonego zakątka podpowiadamy, jakiego wyposażenia nie może zabraknąć na modnym tarasie!

Przede wszystkim: meble

Nawet najpiękniejszy ogród nie będzie spełniał swojej funkcji, jeśli zabraknie w nim solidnych i komfortowych mebli. Jeszcze do niedawna na tarasach święciły triumfy komplety z technorattanu. Dzisiaj meblom z syntetycznej plecionki depczą po piętach zestawy z rattanu – egzotycznego surowca pozyskiwanego z giętkich pni palm rotangowych. Meble dostępne w dobrych sklepach (na przykład na stronie vimine.pl) są mieszanką różnorodnych inspiracji – modnego minimalizmu ze stylem kolonialnym. Połączenie dwóch skrajności przyniosło zaskakujący efekt! Wśród dostępnych wariantów znajdziesz zarówno klasyczne komplety składające się ze stołów i krzeseł, jak i designerskie huśtawki czy kanapy.

Zadaszenie

Nowoczesny ogród powinien być maksymalnie funkcjonalny. Miłośnicy odpoczynku na świeżym powietrzu coraz częściej wyposażają swoje tarasy w zadaszenia w formie metalowych pergoli. Całoroczne, innowacyjne konstrukcje z dachem z lameli mogą być poszerzone o dodatkowe elementy
(rolowane przesłony, zintegrowane oświetlenie LED, a nawet szklaną, przesuwną zabudowę), dzięki którym możesz przekształcić taras w atrakcyjny ogród zimowy.

Parasol

Tańszą alternatywą dla zadaszenia jest solidny parasol. Nowoczesne modele wyróżniają się mocną, solidną konstrukcją oraz zaawansowanymi funkcjami regulacji. Imponujące czasze o kilkumetrowych średnicach albo długości boku nie tylko rzucają na taras kojący cień, ale również chronią przed opadami i szkodliwym promieniowaniem UV.

Adalbert Cibor