Kupno domu – czy możliwe są oszczędności?

2 years ago

Budowa czy kupno własnego domu to olbrzymi wydatek, który zazwyczaj decydujemy się spłacać latami. Dla zdecydowanej większości osób budujących dom konieczne jest zaciągnięcie kredytu w banku. Takie zobowiązanie finansowe uszczupla nasz portfel przez kolejne 20-30 lat. Czy możliwe jest wybudowanie domu bez takiego obciążenia? Zdecydowanie tak!

Dom drewniany szkieletowy – skąd jego duża popularność w Polsce?

Domy drewniane szkieletowe nie są nowością w naszym kraju – zaczęły pojawiać się już po zmianie ustrojowej, jednak dopiero od kilku lat cieszą się wysoką popularnością. Za ich budową przemawia kilka czynników: przede wszystkim jest to ich niższa nice (w stosunku do domów murowanych), jak również czas budowy. Domy drewniane całoroczne budowane są w trakcie 2-8 miesięcy, w zależności od tego, czy mają być oddane w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Wiele osób zastanawia się nad czasem budowy – pora roku nie ma znaczenia w przypadku domów drewnianych!

Od projektu aż po dom!

Osoby pragnące wybudować dom drewniany przede wszystkim powinny zainteresować się odpowiednim projektem. Te znajdziemy między innymi w firmie mawit.com.pl, która zaoferuje nam szeroki katalog domów parterowych oraz piętrowych. Wiele z propozycji uzupełniono o garaże, balkony, tarasy – jest w czym wybierać! Wśród proponowanych domów znajdziemy bryły klasyczne, nawiązujące do tradycyjnego budownictwa, jak również domy, których bryły znacząco będą wyróżniać się na tle innych. W projektach widać inspiracje modnymi rozwiązaniami i trendami.

Jakie są koszty wybudowania domu drewnianego? Szacuje się, że dom taki będzie nasz kosztować o ok. 35% niż podobny dom murowany. Tak duża oszczędność pozwoli nam znacząco zmniejszyć wysokość zobowiązania finansowego wobec banku!

Adalbert Cibor