Klasyczny ogród w nowoczesnej odsłonie

Klasyczny ogród w nowoczesnej odsłonie

3 years ago

Nawet niewielki skrawek ogrodu może stać się idealnym miejscem na relaks. Kluczem jest dobranie odpowiednich mebli oraz dodatków. Poprzez wybranie wysokiej klasy produktów możemy zaprojektować przestrzeń, którą pokochają wszyscy domownicy. Gdzie szukać inspiracji?

Inspiracja na wyciągnięcie ręki!

DO niedawna inspiracji na ogród szukaliśmy przede wszystkim w magazynach i gazetach branżowych, związanych z dekorowaniem domu i jego przestrzeni. Kolejnym krokiem mogło być przeglądanie sieci, jednak przypadkowe zdjęcia nie dawały nam informacji o tym, gdzie kupić prezentowane meble i dodatki. Najlepszym rozwiązaniem dzisiaj jest skorzystanie z ofert topowych producentów, którzy w swoich sklepach prezentują nie tylko konkretne produkty, ale i liczne aranżacje, które możemy dokładnie skopiować w naszych ogrodach!

Zestawy mebli ogrodowych

Wśród licznych propozycji mebli ogrodowych największym zainteresowaniem cieszą się meble aluminiowe oraz technorattanowe. Tworzywa te cenione są przede wszystkim ze względu na wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne. Stelaże mebli tworzone są z lekkiego aluminium, co z kolei przekłada się na łatwość w przenoszeniu czy przesuwaniu kolejnych elementów. Elementy aluminiowe malowane są proszkowo, przez co hamowany jest rozwój rdzy.

Zadaszenie pergoli

Decydując się na wypoczynkowe miejsce w ogrodzie warto wybrać także zadaszenie pergoli. Dzięki pergolom możliwe będzie uchronienie się przed palącymi promieniami słońca w trakcie upalnego lata. Dodatkowo konstrukcje takie wspaniale prezentują się w wolnej przestrzeni i nietuzinkowo urozmaicają ogród. Pergol tworzone są z profili aluminiowych, odpornych na działanie wilgoci i powstawanie rdzy.

Adalbert Cibor