Jak stworzyć nowoczesny ogród i nie wydać majątku?

Jak stworzyć nowoczesny ogród i nie wydać majątku?

3 years ago

Piękne ogrody kojarzone są zazwyczaj z dużym nakładem pracy – dodatkowo wielu Polaków decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego architekta zieleni, aby stworzyć w ich ogrodzie prawdziwą oazę zieleni. Nie musimy jednak wydawać kroci na to, aby cieszyć się pięknym, zadbanym ogrodem. Ważne są dodatki oraz odpowiednio dobrane meble. Nie jest istotna także powierzchnia ogrodu. Od czego zacząć?

Szukaj inspiracji i określ swoje potrzeby

Zdecydowanie najprzyjemniejszym elementem projektowania ogrodu jest poszukiwanie inspiracji. Intersujące propozycje na przydomowy ogród znajdziemy przede wszystkim w licznych katalogach wnętrzarskich, ale także w sieci. Podczas szukania inspiracji możemy tworzyć na komputerze osobny katalog i tam zbierać interesujące zdjęcia i artykuły. Sprawę znacząco ułatwiają nam także sami producenci mebli i dodatków – poza zdjęciami produktów w sklepach internetowych znajdziemy wiele przykładowych realizacji, które z pewnością bez trudu przeniesiemy na grunt naszego ogrodu.

Meble do nowoczesnego ogrodu

Szukając idealnych mebli do naszego ogrodu powinniśmy zwracać przede wszystkim uwagę na ich trwałość. Topowe produkty pochodzące od znanych producentów nawet po wielu latach użytkowania wyglądają doskonale. Jest to zasługą nowoczesnych tworzyw – obecnie komplety meblowe tworzoną są zazwyczaj z tworzyw takich jak aluminium czy technorattan. Stworzenie nowoczesnego ogrodu z takimi elementami jak sofa czy leżanki z pewnością zachęcą do jeszcze dłuższego odpoczynku. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, wysoce odpornym na wnikanie brudu, działanie zmiennych temperatur. Na długo zachowuje swoją formę i nie koślawi się, nie wygina. W przypadku aluminium jest ono malowane proszkowo – dzięki temu można mieć pewność, że z czasem nie pojawi się na nim rdza.

Adalbert Cibor