Jak dbać o samochód każdego dnia?

2 years ago

Decydując się na kupno samochodu przede wszystkim myślimy o tym, jak bardzo ułatwi on nam codzienne funkcjonowanie. Wybierając w salonach czy u dealerów zastanawiamy się nad wyposażeniem, systemami bezpieczeństwa, dodatkami, znacznie rzadziej o tym, jak będziemy dbać o nasz samochód. Na posiadaczach pojazdów mechanicznych ciąży obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC oraz corocznych przeglądów.

Ubezpieczenie – jak jest wyliczane?

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) to ubezpieczenie obowiązkowe, które pozwala na pokrycie wszelkich szkód wyrządzonych przez nas na drodze. Ubezpieczenie tego typu możemy wykupić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, a jego wysokość wyliczana jest na podstawie kilku informacji (wiek i marka samochodu, nasz wiek, nasz staż jako kierowców liczony w latach). Ubezpieczenie OC możemy wybrać w prosty sposób: korzystając z porównywarki punkta.pl! wpisując najważniejsze dane system pokaże nam najlepsze oferty, grupując je od najtańszych po najdroższe. Kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z przedstawicielem ubezpieczyciela.

Dodatkowe ubezpieczenie AC

Autocasco jest coraz częściej wybieraną opcją, szczególnie w przypadku nowych aut z salonu. Pozwala ono na odzyskanie pieniędzy za naprawę naszego samochodu po stłuczce czy jego kradzieży. Autocasco nie jest opcją obowiązkową, jednak pozwala na zachowanie komfortu w przypadku zdarzenia drogowego z naszym udziałem. Dodatkowe ubezpieczenie również możemy znaleźć u prywatnych firm ubezpieczeniowych.

Ciekawą opcją jest również Assistance, które przydaje się szczególnie podczas niespodziewanych awarii na drodze w kraju i za granicą. Autocasco pozwoli nam na skorzystanie z lawety, jak również na bezpieczne odtransportowanie nas do domu.

Adalbert Cibor