Fotele rattanowe – idealna kreacja

Fotele rattanowe – idealna kreacja

4 years ago

Przedmioty wykonane z rattanu cechują się niesamowitą urodą, którą coraz bardziej doceniamy w naszych wnętrzach i ogrodach. Sofy, stoliki, skrzynie, doniczki, koszyki – wszystkie te rzeczy w wersji rattanowej wyglądają artystycznie i zjawiskowo. Jakby wyjęto je z dziewiętnastowiecznej powieści miłosnej albo z obrazu impresjonisty.

Romantyczne fotele rattanowe

Szczególnie pięknie prezentują się fotele rattanowe na balkon czy na romantycznie zaaranżowany taras. Nakreślono je płynną linią, dlatego sprawiają wrażenie mebli innych niż wszystkie. Jakby w organiczny sposób związanych z naturalnością form, które spotykamy w przyrodzie. Nic dziwnego, przecież fotele te wykonuje się ręcznie z naturalnego rattanu.

Charakteryzują się one ponadczasowym wdziękiem fantazyjnie zaprojektowanych przedmiotów, które w oczywisty sposób łączą doskonałość designu z doskonałością natury. Stanowią przykład tego, że meble ogrodowe z rattanu to zespolenie tradycji i awangardy.

Podróż do Cannes

Garden Space proponuje nam codzienną podróż do Cannes w fotelu rattanowym o tej nazwie. Przywołuje on francuski szyk, w którym cząstka retro odgrywała zawsze ważną rolę. Jeśli cenimy ten wysublimowany styl odwołujący się do piękna Lazurowego Wybrzeża, to fotel Cannes od Vimine nas zadowoli całkowicie.

Podróż do Wersalu

Jeśli natomiast lubimy wytworność o pałacowym charakterze, to rattanowy fotel Versailles, także od Vimine, całkowicie spełni nasze oczekiwania. Przedmiot ten, podobnie jak inne meble rattanowe z Garden Space, cechuje się szlachetną prezentacją. Nie sposób przejść koło niego obojętnie. Trzeba po prostu usiąść na chwilę. Albo lepiej na dłużej, zamarzyć się, wsłuchać w dźwięki płynące od ogrodu. Do takich doznań stworzono fotel Versailles. Cząstka Wersalu w ogrodzie.

Adalbert Cibor