Co warto wiedzieć o nowoczesnych domach drewnianych?

4 years ago

Współcześnie wybudowanie własnego domu nie jest żadnym wyzwaniem – możemy kupić go wprost od dewelopera, możemy zainwestować w dom, który jeszcze nie jest wybudowany. Możemy również zdecydować się na samodzielne wzniesienie domu, to jednak wiąże się z długotrwałym oczekiwaniem na końcowy efekt. Alternatywą dla tych wszystkich opcji jest budowa domu z drewna. Co warto wiedzieć o konstrukcjach szkieletowych?

Z nowoczesnymi domami drewnianymi za pan brat!

Konstrukcje drewniane nie są nowym pomysłem – przywędrowały one do nas z Kanady oraz Skandynawii, gdzie olbrzymia ilość drewna pozwala na wykorzystywane go jako głównego materiału budulcowego. W Polsce moda na domy drewniane w konstrukcji szkieletowej rozpoczęła się kilka lat temu, jednak dopiero dzisiaj faktycznie możemy wybierać pomiędzy setkami firm oferujących projekty nowoczesnych domów drewnianych. Podstawą w budowie domu z drewna jest wybranie odpowiedniego projektu – wśród licznych projektów chętnie wybierane są domy piętrowe oraz parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Każdy z projektów odznacza się wysoką funkcjonalnością – do wnętrz, za sprawą licznych okien, wpada wiele światła. Jednocześnie domy budowane są zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, ze mieszkańcy mogą cieszyć się ciepłem i komfortem wewnątrz, bez względu na temperaturę na zewnątrz. Firmy takie jak mawit.com.pl mogą zaoferować nam także kompleksowe wykończenie wnętrza, w tym instalację schodów, kładzenie paneli.

Dlaczego warto zainwestować w dom drewniany?

Podstawa jest oczywiście szybkość budowy takiego domu – w przypadku domów oddawanych w stanie surowym zamkniętym jest to 2-4 miesiące. Domy w stanie deweloperskim gotowe są po 6-8 miesiącach. Wiele osób zwraca uwagę na cenę – może być ona niższa nawet o 35% w stosunku do ceny domu murowanego o podobnej kubaturze.

Adalbert Cibor