Ciekawy pomysł na kuchnię

2 years ago

W pierwszej kolejności kuchnia bez zabudowy wydaje nam się dużym pomieszczeniem. Po wykonaniu zabudowy okazać się może, że kuchnia jest o wiele mniejsza niż nam się na początku wydawało. Jaki będzie ciekawy pomysł na kuchnię, która nie okaże się pomieszczeniem zagraconym różnymi, czasem niepotrzebnymi meblami?

Pomysł na kuchnię w modnych szarościach

Pomysł na kuchnię w szarościach jest bardzo modnym i stylowym wyborem, ponieważ wiele osób decyduje się na takie rozwiązania. Nawet w przypadku małych kuchni stalowe szarości są bardzo ciekawe i w bardzo łatwy sposób można je ocieplić przy pomocy naturalnych akcentów. W tym przypadku doskonale sprawdzą się drewniane deski na podłodze pod postacią dobrych jakościowo paneli. Można również wykorzystać jasne, drewniane blaty kuchenne w odpowiedni sposób zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, jakich w kuchni nie brakuje. 

Czym się kierować?

Pomysł na kuchnię musi być bardzo dobry, dzięki czemu pomieszczenie będzie funkcjonalne. Planując małą kuchnię warto kierować się kilkoma zasadami. Jedna z nich mówi, że należy unikać zabudowy wszystkich ścian od góry do dołu. Białe i beżowe szafki z lakierowanymi frontami powiększają przestrzeń ponieważ dodatkowo odbijają światło naturalne oraz sztuczne. Starajmy się zastosować w naszej małej kuchni różnego rodzaju listwy i kosze, gdzie można przechowywać najczęściej używane rzeczy w tym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić przestrzeń na blacie roboczym, gdzie nie będziemy musieli nic ustawiać.

Adalbert Cibor