A może warto postawić na własny biznes?

3 years ago

Projektowanie ubrań dla małych i dużych, szycie maskotek czy też dziecięcych akcesoriów, a nawet poduszek i domowych tekstyliów – wszystko to jest interesujące i może też być wspaniałym pomysłem na własny biznes. Posiadane umiejętności, a także miejsce pod własną, niewielką pracownię to jedno, jaki natomiast powinien być kolejny krok? Gdzie szukać zleceń i jak każdego dnia mieć głowę pełną pomysłów na własny rozwój?

 

Dostęp do dobrych tkanin na bieżąco

 

Zakładając pewną ciągłość zleceń, w momencie otwierania takiego biznesu przede wszystkim musimy wiedzieć, w jakich miejscach możemy zaopatrywać się w dobrej jakości tkaniny w przystępnych cenach. Czasem może się okazać, że będziemy musieli z dnia na dzień zaproponować coś ciekawego klientowi, warto więc przynajmniej część próbek mieć zawsze przy sobie, a na pewno konieczne jest to, aby dobrze orientować się w tym, gdzie i jakie tkaniny można kupić w przystępnych cenach. Pod kątem swoich własnych projektów, które będziemy realizować po to, aby sprzedać je we własnym sklepie internetowym, możemy robić zakupy odwiedzając internetowy sklep, który oferuje materiały do szycia – tam też ceny będą najatrakcyjniejsze. Natomiast, jeśli będziemy chcieli uszyć coś dla znajomej – możemy ją zabrać ze sobą do sklepu stacjonarnego, aby sama wybrała taką tkaninę, która się jej podoba.

 

Wiele możliwości rozwoju

 

Na początku można rozpocząć działalność od reklamy w mediach społecznościowych oraz wśród znajomych. Możemy uszyć znajomej sukienkę na wesele, a może nawet pokusimy się o przygotowanie sukni dla pani młodej. Możemy też wykonywać drobne przeróbki krawieckie lub też reklamować się jako krawieckie pogotowie. Natomiast, bardziej profesjonalnym sposobem na zapewnienie sobie ciągłości zleceń jest założenie własnego sklepu internetowego, gdzie będziemy prezentować nasze prace oraz możliwe warianty tkanin, z których mogą one zostać wykonane. Sklep oczywiście powinien być na bieżąco reklamowany, bo dzięki temu więcej użytkowników będzie mogło do niego trafić. To świetny pomysł na biznes!

Adalbert Cibor