Zakochaj się w górach!

1 year ago

Pobyt w górach ma wiele pozytywnych aspektów dla naszego zdrowia – świeże górskie powietrze pozwala na oddychanie pełną piersią, spacery wpływają na nasza kondycję. Warto też cieszyć oczy wspaniałymi widokami. W Polsce nie brakuje interesujących pasm górskich o zróżnicowanym stopniu trudności dla wspinających się. Gdzie warto się wybrać i odpocząć od pracy i codziennych obowiązków?

Bez wątpienia to Podhale jest jednym z najczęściej odwiedzanych regionów górskich w Polsce. Turystów przyciągają nie tylko majestatyczne Tatry, ale również doskonale przygotowana baza noclegowa. Z pewnością jednym z najbardziej obleganych miast jest Zakopane – stanowi ono mekkę osób pragnących poczuć górski klimat. Zakopane oferuje nam wiele atrakcji: zakupy i możliwość skosztowania góralskiej kuchni na Krupówkach, ale również wjechania na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę kolejką. Zakopane pozwala też na uczestnictwo w licznych imprezach plenerowych, organizowanych zarówno latem, jak i zimą. Pomimo wielu atrakcji Zakopane dla wielu jest zbyt zatłoczone. Czy istnieją alternatywy?

Bukowina – kameralny wypoczynek

Jeśli poszukujemy ciszy i spokoju warto zatrzymać się w malowniczej Bukowinie Tatrzańskiej. Kojarzona jest ona przede wszystkim z termami oraz licznymi stokami narciarskimi. Znajdziemy tu również liczne szlaki piesze, restauracje, galerie.
Czytaj więcej na willamajerczyk.com.

Adalbert Cibor