Zabiegi na dłonie i stopy

1 year ago

Oferta salonów kosmetycznych z roku na rok jest coraz bardziej zaskakująca. Wyjątkowe prezenty w postaci bonów podarunkowych, klasyczny manicure, pedicure oraz masaż dłoni, stóp, różne rodzaje maseczek, peelingów to tylko początek niespodzianek, jakie czekają na klientki salonów kosmetycznych.

Akcesoria niezbędne do zabiegów manicure oraz pedicure

Na pewno narzędziem uniwersalnym, jakie powinnyśmy mieć w gabinecie oraz w domu są cążki do wycinania skórek wokół wału paznokciowego. Narzędzie to, powinno być ze stali nierdzewnej, odporne na środki dezynfekujące i sterylizację. Ostrze, które się cyklicznie tępi, powinno mieć możliwość ostrzenia. Kolejnym, niezbędnym narzędziem jest tzw. kopytko, które dokładnie odgarnia skórki i przygotowuje je do wycięcia. W czasie zabiegu z przerwaną ciągłością naskórka powinnyśmy posiadać rękawiczki jednorazowe, które dają nam ochronę przez drobnoustrojami. Różne rodzaje pilników, bloków polerskich, jednorazowych tarek, są niezbędnymi i jednorazowymi akcesoriami do paznokci. Kolejnym, ważnym aspektem są lakiery do paznokci. Wybór, powinien być naprawdę duży. Najczęściej jednak, klientki wybierają odcienie czerwieni. Akcesoria do paznokci to również obcinaczki, nożyczki, lampy led, pochłaniacze do pyłu, różne rodzaje pędzelków do malowania artystycznych zdobień, oraz same zdobienia. Od kilku lat modne są tzw. „broszki Rosyjskie”, które wtapia się w żel / akryl, podczas przedłużenia płytki paznokciowej.

Choroby paznokcia

Niestety, przy częstych wizytach w salonach kosmetycznych, jest pewne ryzyko zarażenia się drobnoustrojami, nawet przy bardzo wysokiej dbałości o higienę i bezpieczeństwo pracy. Dlatego też, od kilku lat, bardzo prężnie rozwija się – podologia. Dziedzina ta, zajmuje się głównie pedicure oraz chorobami paznokci, lub ich wrastaniem. Popularne schorzenia stóp to:
– stopa cukrzycowa
– grzybica
– brodawki
– liszaj płaski
– onycholiza, zanokcica i drożdżycaDo specjalizacji podologicznej, potrzebne są następujące akcesoria do paznokci: klamry, cęgi, dłuta, zestaw twz. kostka arkady, jednorazowe kapturki do frezarki.

Akcesoriów do paznokci jest całe mnóstwo. Musimy tylko najpierw dowiedzieć się, w jakiej dziedzinie chcemy pracować. Wybierając profil estetyczny potrzebujemy talentu plastycznego, natomiast w profilu pro zdrowotnym, trzeba nauczyć się poprawnej diagnozy i pracy z trudnymi przypadkami. W zależności od wyboru specjalizacji, akcesoria do paznokci są niezbędne w pracy przy dłoniach i stopach. Satysfakcja z efektów pracy jest nieoceniona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/ akcesoria do paznokci.

Adalbert Cibor