Wyposażenie sali konferencyjnej

1 year ago

Konferencje, wykłady, to coraz częstsze eventy, które organizuje każda duża firma celem pozyskania nowych współpracowników, partnerów handlowych lub przeszkolenia pracowników. Aby ich rola była właściwa, musimy jednak zadbać o prawidłowe wyposażenie sali konferencyjnej.

 

Dostosowana do potrzeb

Najważniejsza jest lokalizacja naszej sali konferencyjnej. Nie może być to miejsce trudno dostępne i takie, gdzie z portu lotniczego, dworca kolejowego czy autobusowego jedzie się godzinami. Uczestnicy muszą szybko dotrzeć na konferencje i mieć możliwość błyskawicznego przetransportowania się choćby do portu lotniczego. Przykładem takiej korzystniej lokalizacji jest hotellord.pl. Sala musi też być dostosowana wielkością do celu spotkania i grupy, która została zaproszona na szkolenie. Nie może być ani za duża, ani za mała. Podział sali szkoleniowej nie może także zakłócać możliwości różnego ustawienia krzeseł i stołów i przemieszczania się osób.

 

Wyposażenie

Meble takie jak stoły czy krzesła powinny zapewniać zarówno uczestnikom, jak i wykładowcom wysoki komfort. Miejsce dla wykładowcy powinno znajdować się na podeście, tak, aby był lepiej widoczny dla wszystkich uczestników konferencji. Same stoły powinny być na tyle szerokie, aby uczestnicy mogli tam zmieścić obowiązkowe materiały oraz swoje prywatne rzeczy. Nie może dojść do takiej sytuacji, że dwie siedzące naprzeciwko siebie osoby, nie są w stanie jednocześnie otworzyć laptopa. Obowiązkowym jest Internet za pośrednictwem WIFI oraz możliwość odtwarzania filmów i wyświetlania pokazów. Chodzi o sprzęt nagłaśniający oraz urządzenia umożliwiające odtworzenie materiałów szkoleniowych. Na wyposażeniu sali powinien znajdować się projektor z możliwością podłączenia do komputera i ekran, telewizor, odtwarzacze multimedialne. Warto też przed konferencją sprawdzić samo nagłośnienie sali. Dzięki temu unikniemy krępującej sytuacji, gdzie w trakcie trwania konferencji jej organizator zajmuje się ustawieniem dźwięku.

Adalbert Cibor