Transport HDS – podstawowe informacje o usłudze

1 year ago

Transport HDS, to transport wykonywany za pomocą przyczep z dołączonymi, charakterystycznymi dźwigami. Dzięki nim, możliwe jest nie tylko przetransportowanie określonego towaru, ale też – przeniesienie go za pomocą dźwiga. W ten sposób przede wszystkim oszczędzamy czas, gdyż kierowanie HDS-em jest po prostu łatwiejsze, niż wykorzystywanie do tego wielu innych sprzętów.

Podstawowe kryteria usługi

Transport HDS warszawa, jest usługą którą definiuje kilka istotnych parametrów. Od nich zależy jej opłacalność i wygoda użytkownika. Oto niektóre z nich.

1. Ładowność całkowita – podstawowym parametrem każdego HDS-u jest oczywiście całkowita ładowność. Określa ona maksymalne obciążenie, jakim charakteryzuje się dana naczepa. Masa ta to zwykle kilka ton. Pamiętajmy, że ładowność całkowita nie zawsze musi być taka sama, co udźwig naszego HDS-u. Zazwyczaj parametry te dosyć istotnie się różnią i są zależne od konstrukcji danej naczepy i jej specyfikacji technologicznej.

2. Udźwig HDS-u – usługa transportu HDS warszawa, musi być również dobrana pod kątem nośności samego HDS-u, czyli charakterystycznego dźwigu znajdującego się na przyczepie. Zwykle dopuszczalne obciążenie dźwigu jest znacznie mniejsze od maksymalnej ładowności przyczepy. Przeważnie wartość ta wynosi około 2.5 tony, jednak można znaleźć znacznie większe HDS-y.

3. Rodzaj transportowanego towaru – jeśli wybieramy przyczepę z HDS-em, najlepiej będzie, jeśli wykorzystamy pełnię jej możliwości. Dlatego też usługa transportu HDS w Warszawie w głównej mierze dotyczy towarów przewożonych w sztukach. Mogą to być bloki betonowe, rury i tym podobne, dość ciężkie elementy. Tego typu podnośniki nie nadają się do transportowania na przykład materiałów sypkich, głównie ze względu na nieodpowiednią konstrukcję dźwigu.

4. Cena za usługę – oczywistym i zresztą bardzo istotnym kryterium, w zasadzie decydującym o opłacalności transportu z wykorzystaniem HDS, jest oczywiście cena za usługę. Zwykle oferenci podają ją w postaci stawki za jeden kilometr. Zwykle też wynosi ona około 2 – 3 złotych za taki właśnie dystans. Dlatego na usługi te warto decydować się wtedy, gdy lokalizacja w której będą wykonywane prace, będzie znajdować się w pobliżu danej firmy. W innym przypadku, wykorzystanie tego typu transportu po prostu się nie opłaca.

Podsumowując, transport HDS w Warszawie to wygodny sposób na przetransportowanie dużych i ciężkich przedmiotów. Jednak tylko i wyłącznie wtedy, kiedy dystans pomiędzy lokalizacją firmy a miejscem prac nie jest zbyt duży.

Sprawdź zakres usług firmy http://transportprecyzyjny.pl/

Adalbert Cibor