Sypialnia w stylu skandynawskim

1 year ago

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy po dniu pełnym obowiązków. To pomieszczenie, za którego sprawą ładujemy baterię na kolejne dni. Bardzo często czytamy w niej książki, gazety, czy oglądamy ulubione filmy. Jak zatem zaaranżować nowoczesną sypialnię? Co wyróżnia styl skandynawski? – Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w naszym artykule.

Meble w stylu skandynawskim

W sypialniach w stylu skandynawskim najczęściej spotkamy duże i wygodne łóżko, zachowane w kolorach drewna i bieli lub beżu. Meble są proste i bez zbędnych dodatków, czy odważnych deseni. Rzadko spotkamy pikowane dodatki, czy guziki, które nijak mają się do tego stylu. Surowość tego stylu zapewnia również świetny sposób na naturalne oświetlenie, które w Skandynawii jest na wagę złota.

Obok łóżka znajdują się klasyczne szafki nocne z prostymi lampkami. Warto, aby miały szafkę i szufladę, bo przecież nic tak nie wyróżnia tego stylu, jak funkcjonalność!

Nie należy zapominać również o szafach i komodach do przechowywania ubrań. Najczęściej pochodzą z tej samej kolekcji i tworzą spójną, czasami monotematyczną całość.

Pomyśl o tkaninach

Skandynawskie wnętrza często mogą wydawać się surowe, dlatego ważną rolę odgrywają w nich tkaniny, które sprawiają, że sypialnia jest przytulna. Bez względu na to, czy chodzi o firany gotowe, dywan, czy masywne zasłony, istotne jest to, aby ociepliły sypialnię. Tkaniny to również świetny pomysł na to, aby poszaleć odrobinę z kolorami. Firany gotowe z wyraźnym deseniem na przykład w kolorze niebieskim, zielonym, czy fioletowym z pewnością nadadzą wnętrzom oryginalny wygląd.

Rośliny

Kolejnym akcentem, który pomoże ożywić nieco sypialnię w stylu skandynawskim, są także rośliny. Warto zadbać o to, aby w pomieszczeniu pojawiło się „coś zielonego”, co z pewnością podkreśli indywidualność aranżacji. Bardzo ładnie wyglądają bambusy, które nie wymagają zbyt dużej uwagi.

Bez względu na to, w jakim stylu urządzimy mieszkanie, musimy pamiętać o tym, aby elementy wyposażenia były spójne. Jeżeli zdecydujemy się na gotowe firanki w kolorze fioletowym, a meble będą zielono-czarne, to mnogość kolorów może negatywnie wpłynąć na nasz odpoczynek. Z drugiej strony wnętrza, które mają wszystkie meble i dodatki w tym samym kolorze, mogą momentami przytłaczać.

Firany gotowe znajdziesz w ofercie Spokko.pl

Adalbert Cibor