Stylowe inspiracje do małej łazienki

11 months ago

Łazienka musi łączyć w sobie estetykę oraz funkcjonalność. Wydawać by się mogło, że małe pomieszczenie nie będzie wymagało długiego namysłu. Nic bardziej mylnego. Bez trudu znajdziemy jednak inspiracje do małej łazienki w naszym domu.

Inspiracje do małej łazienki

Małe pomieszczenie nie pozwala z reguły na zastosowanie zbędnych ozdób, na które nie będzie tu miejsca. Można jednak wybrać zdobione, funkcjonalne przedmioty, które obowiązkowo muszą znaleźć się w takim pomieszczeniu. Przykładem może być chociażby lustro w zdobionej ramie zawieszone nad umywalką znajdującą się w komodzie inspirowanej historycznymi czasami. Przejawem nowoczesności w tym przypadku mogą być specjalnie dobrane lampy w metalowych osłonach pasujące kolorystycznie do całości wnętrza. Stylowe inspiracje do małej łazienki sprawią, że nasza łazienka będzie miała unikalny charakter.

Industrialne wnętrza

Dobrym pomysłem są również industrialne inspiracje do małej łazienki. Styl loft cieszy się ogromna popularnością pozwalając zaprojektować wnętrza przyciągające wzrok zainteresowanych osób. Dwie naprzeciwległe siebie ściany wykończone szarym betonem. Pozostałe dwie ściany z płytkami imitującymi cegły w kolorze białym. Warto również pamiętać o odpowiednim wykończeniu okna, jeżeli takowe znajduje się w pomieszczeniu. Wybierzmy taki materiał, który nie będzie ograniczał dostępu światła dziennego. Jeżeli jednak zajdzie taka konieczność będzie zapewniał nam intymność. Dobrym pomysłem są więc żaluzje montowane we wnętrzu pomieszczenia.

Adalbert Cibor