Salon to kolor i forma

Salon to kolor i forma

3 years ago

Wnętrzarskie odmiany i totalne przemiany opierają się na formie i barwie. Urządzając pomieszczenie, postępujemy trochę niczym artyści tworzący obraz czy architekturę. Dobieramy kształty i kolory w przestrzeni. Zatem nasze działania bardziej przypominają twórczość rzeźbiarską czy architektoniczną. Elementem, który wykorzystamy do takiej działalności w salonie (ale też w sypialni i w pokoju młodzieżowym) są nowoczesne meblościanki.

Nowoczesne meblościanki to kolor plus forma

W kolorystycznej przemianie salonu pomogą przede wszystkim nowoczesne meblościanki. Stworzą jakby tło dla umieszczania kolejnych obiektów. Zupełnie jak przy tworzeniu obrazu. Meble te są bowiem budowane na zasadzie jednolitych, gładkich powierzchni, wypełnionych kolorem (lub dwoma kolorami, dopełniającymi się lub kontrastowymi).

Czarny salon

Czarna meblościanka, efektownie podświetlona, stanie się podstawą dla aranżacji dostojnego salonu. Przecież malarze traktują światło i ciemność jako dominantę konstrukcyjną swoich dzieł. Warto zrobić podobnie w przestrzeni salonowej, kiedy pragniemy stworzyć niebanalną stylizację. Żeby wnętrze miało podniosły charakter wcale nie muszą pojawiać się w nim meble z litego drewna.

Czarna meblościanka w towarzystwie eleganckich mebli tapicerowanych Etap Sofa – stworzy klimat dostojności w nowoczesnym wydaniu. Na przykład efektowny komplet Leo, w czarnej wersji skórzanej, pięknie podkreśli czarną elegancję. Przecież czerń to właśnie kolor wytworności.

Biały salon

Z kolei biały salon od podstaw stworzy biała meblościanka z wysokim połyskiem, na tle której ustawimy biały narożnik Grand Vario od Etap Sofa. Do tego pogodne akwarele na ścianach, kremowe zasłony i dodatki z mlecznego szkła – i mamy gotową stylizację jak z bajki.

Adalbert Cibor