Prefabrykaty z betonu- szybka budowa domu

10 months ago

Własny dom jest marzeniem wielu osób. Szczególnie dom położony z dala od miasta, gdzie jest cicho i ma się kontakt z naturą. Jednak wiele osób zniechęca się i nie decyduje na budowę domu, między innymi dlatego, że budowa jest bardzo długa, a ponadto koszty utrzymania domu też nie są małe. Chyba, że wybierze się budowę domu pasywnego, czy też energooszczędnego.

Gdy liczy się czas- prefabrykaty z betonu

Budowę domu można znacząco przyspieszyć, jeżeli zdecydujemy się na budowę domu z prefabrykatów betonowych. Wszystkie prefabrykaty z betonu wytwarzane są w fabrykach. Ważna jest tutaj nowoczesnych technologia oraz zastosowanie innowacji. Jeżeli chcemy, aby Nasz dom był pasywny należy wybrać prefabrykaty betonowe z cemokrzemporu. Dzięki temu współczynnik ciepła jest bardzo wysoki, zatem dom spełnia wytyczne domu pasywnego, czy też energooszczędnego. Doskonale utrzymuje on ciepło, a ponadto jest ognioodporny. Taki materiał ma wytrzymałość podobną do betonu. Warto tutaj zwrócić uwagę na szybki czas realizacji. Dom w stanie surowym gotowy jest już w 7 do 14 dni. Najwyższa jakość tego materiału sprawia, że można unikną tzw. mostków termicznych, zatem ciepło nie ucieka z domu, a koszt ogrzewania jest naprawdę niski. Nie można również zapomnieć o tym, że takie ściany są cieńsze, niż w przypadku stosowania klasycznych pustaków, dzięki temu zwiększa się przestrzeń użytkową domu, a ściany nadal utrzymują ciepło i są tak samo odporne na uszkodzenia, jak pustaki.

Prefabrykaty betonowe z cemokrzemporu- jakie wybrać elementy nośne konstrukcji?

W przypadku prefabrykatów betonowych z cemokrzemporu stosuje się profile stalowe. Są one nośnikiem całej konstrukcji. Należy jest umieszczać wokół każdej ściany, następnie stosuje się instalację. Warto także zauważyć, że każdą przestrzeń wypełnia się materiałem termoizolacyjnym. Należy też wiedzieć, że stosując prefabrykaty betonowe nie ma ograniczeń odnośnie stolarki okiennej. Inwestor może samemu wybrać rodzaj i model okien, bądź też wybrać projekt, gdzie odpowiednia stolarka okienna została już uwzględniona.

Na każdą pogodę- prefabrykaty z betonu

Niewątpliwą zaletą domów z prefabrykatów betonowych po za krótkim czasem montażu, jest fakt, że prace można wykonywać niezależnie od pory roku, czy też panujących warunków atmosferycznych. Stanowi to dużą przewagę nad klasyczną budową, gdzie deszcz, śnieg i ujemna temperatura stanowią dużą przeszkodę. Jedynym małym minusem takich konstrukcji jest fakt, że są one droższe niż klasycznie używane cegły, czy też pustaki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykaty z betonu

Adalbert Cibor