Pokój dzienny i pokój nocny

4 years ago

W dzisiejszych czasach lubimy wielofunkcyjne przedmioty i miejsca, w których mamy możliwość robienia wielu rzeczy (najlepiej równocześnie). Pozwala nam to zaoszczędzić czas i pogodzić przyjemne z pożytecznym. Dlatego wybierając miejsce do życia, projektujemy też jego wielozadaniowość. Myślimy o tym, żeby wykorzystać każdy skrawek naszego prywatnego świata. Tak dzieje się też w pokojach dziennych, które jednocześnie są sypialniami. Dodatkowo: biurami, jadalniami i bawialniami.

Kanapy rozkładane, czyli zamień salon w sypialnię

Wspaniały wynalazek, który znany jest od lat, a obecnie przeżywa swój renesans. Kanapa rozkładana. To fantastyczna propozycja do mieszkania czy domu, w którym nie ma zbyt wiele miejsca i liczy się każdy dostępny metr.

Kanapa rozkładana w dzień posłuży nam jako wygodne miejsce do relaksu. Ale też okaże się meblem sprzyjającym byciu z domownikami i gośćmi. Wystarczy, że uzupełnimy ją stolikiem czy ławą. Miejsce do codziennych-niecodziennych spotkań przy kawie i smakowitym cieście – mamy gotowe.

Na gama-sklep.com.pl znajdziemy m.in. kanapy rozkładane, które ułatwią nam tę przemianę. Jeśli nie wiemy, jakie kolory mebli kuchennych wybrać, czy jak umeblować sypialnię, to w Gamie rozwiążemy te dylematy.

Łóżko zastępcze

W nocy kanapę rozkładaną w mgnieniu oka zamienimy w wygodne łóżko. Korzystać z niego mogą zarówno domownicy jak i goście. W ten sposób pokój dzienny zamieniamy w pokój gościnny. Jeśli dysponujemy niewielką ilością pomieszczeń i mamy mało miejsca, to wtedy taka kanapa każdego wieczoru będzie stawała się naszym łóżkiem. Wystarczy dobrać do niej odpowiednie oświetlenie, które wykreuje wieczorem przyjemny zakątek do relaksu.

W bujanym fotelu, czyli zamień salon w czytelnię

Warto powracać w nowoczesnych aranżacjach salonowych do dawnych form. Na przykład do saloniku babci czy dziadka. Do takiego miejsca, w którym na regałach piętrzyły się książki, a fotel bujany stawał się najlepszym miejscem do lektury. Zwłaszcza że na przykład nowoczesne meblościanki aż  proszą się, żeby przekształcić je w biblioteczki.

Adalbert Cibor