Organizujesz wesele? Oto kilka porad, jak wybrać dobrego wodzireja!

1 year ago

Wybór DJ’a na wesele nie jest sprawą oczywistą. Ma być to osoba, która zachęci do zabawy wszystkich naszych gości i sprawi, że ta noc będzie niezapomniana. Jak wybrać dobrego wodzireja, na co zwrócić uwagę?

Osoba z polecenia

Najlepszym wyborem będzie DJ, na którego imprezie chociaż raz się bawiliśmy. Doskonale wtedy wiemy, jak ma kontakt ze słuchaczami, oraz jaki repertuar gra. Jeśli jednak nie mamy swojego zaufanego DJ’a, popytajmy o kogoś polecanego wśród znajomych. Być może nasz kolega czy koleżanka był ostatnio na wspaniałym weselu, i DJ wyjątkowo zapadł mu w pamięć. Poprośmy o kontakt do tej osoby.

Szukając przez Internet

Jeśli nie możemy znaleźć nikogo poleconego, pozostaje nam poszukane DJ’a samemu. Najlepiej jest to robić przez Internet. Każdy dobry DJ na wesele ma swoją stronę internetową. Oprócz ceny za usługę, możemy znaleźć tam wiele innych ciekawych informacji, jak np. rekomendacje innych par, czy przykładowy repertuar. Czasami DJ’e wrzucają na strony kilkunastominutowe nagranie-demo z ostatnio prowadzonej imprezy. Jeśli poświęcimy trochę czasu na wysłuchanie kilku z nich, poczujemy klimat jaki dana osoba nadaje imprezie. Rzadziej możemy znaleźć wręcz fragmenty video z wesel – możemy wtedy dostrzec jak bawią się goście.

Główne zasady współpracy

Jeśli chcemy, aby wesele przebiegło bezstresowo, należy z DJ’em ustalić kilka rzeczy jeszcze przed podpisaniem umowy.
Po pierwsze, powinniśmy jasno dać do zrozumienia, jaką muzykę chcemy słyszeć, a czego sobie kategorycznie nie życzymy. Oczywiście nie musimy ustalać repertuaru co do piosenki. Jeśli jednak nie życzymy sobie piosenek z wulgaryzmami, zgłośmy to od razu.
Drugą sprawą jest kwestia oczepin. Musimy poinformować wodzireja, czy w ogóle mają się odbyć, a jeśli tak, to ile i jakich zabaw mają obejmować.
Trzecia istotna kwestia to pierwszy taniec Pary Młodej. Jeśli przygotowujemy jakiś układ choreograficzny do piosenki, upewnijmy się, że wersja która posiada nasz DJ jest taka sama, jak ta, do której się uczymy. Jeśli nie, powinniśmy mu dostarczyć kopię naszej wersji, aby wszystko poszło zgodnie z planem.

Adalbert Cibor