Meble rattanowe do ogrodu – wybierz naturę!

Meble rattanowe do ogrodu – wybierz naturę!

1 year ago

Szukając mebli do ogrodu powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania – czy kącik wypoczynkowy będzie przeznaczony wyłączne dla domowników? A może planujemy przyjmować w nim jeszcze innych gości? Miejsce w ogrodzie może stać się naszym ulubionym, jeśli tylko wyposażymy je w odpowiednie meble i dodatki. Od czego zacząć?

Klasyczny rattan – czy takie meble nas zadowolą?

W większości ogrodów i na tarasach w polskich domach króluje meble technorattanowe oraz aluminiowe. Tworzywa te posiadają wysoki stopień odporności na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Są lekkie, wytrzymałe. Drugą, równie chętnie wybierana opcją, są meble rattanowe. Naturalny rotang, pozyskiwany z upraw zrównoważonego rozwoju w Indonezji, to ciekawe tworzywo, które pozwoli na stworzenie nietuzinkowej aranżacji. Rattan prezentuje się przepięknie: naturalny kolor doskonale współgra z ciemniejszymi elementami syntetycznymi. Zastosowanie rattanu sprawia, że nasz ogród nabierze wspaniałego wyglądu. Meble rattanowe zaleca się przechowywać wewnątrz pomieszczeń. Meble rattanowe do ogrodu z pewnością zapewnią nam wiele komfortu i wygody.

Jak urozmaicić przestrzeń ogrodową?

Aby móc cieszyć się wspaniałą pogodą bez narażania się na poparzenia słoneczne warto zastanowić się nad zakupieniem nowoczesnego parasola ogrodowego. Konstrukcje takie zaskakują dzisiaj swoimi parametrami technicznymi – stelaże tworzone są z aluminium malowanego proszkowo, przez co wilgoć nie będzie powodowała pojawiania się ognisk rdzy. Baldachimy parasoli są bardzo szerokie – ich bok może dochodzić nawet do 4 metrów. Baldachim nie nagrzewa się, przez co w jego cieniu panuje przyjemny chłód. Czasze parasoli posiadają sprężyny naciągowe, które minimalizują podmuchy wiatru i utrzymują baldachim w odpowiedniej pozycji.

Adalbert Cibor