Magiczne właściwości róży jerychońskiej

1 year ago

Róża jerychońska to ciekawa roślina, która naturalnie porasta w Jordanii. Stała się jednak popularna niemalże na całym świecie ze względu na swoje magiczne właściwości. Okazuje się, że właśnie ten kwiat może stanowić doskonały pomysł na oryginalny prezent. Jeśli chcesz zaskoczyć solenizantkę i wręczyć jej coś naprawdę wyjątkowego, to właśnie róża jerychońska będzie strzałem w 10. Dowiedz się o niej więcej i podejmij dobrą decyzję już teraz.

 

Niesamowite właściwości tzw. zmartwychwstanki

 

Czy wiesz, że hodowanie róży jerychońskiej jest niezwykle korzystne dla domowego ogniska? To właśnie ta roślina pochłania dym papierosowy, jest doskonała jako odświeżacz powietrza, zwalcza również insekty. Co więcej, róża jerychońska korzystnie wpływa też na samego właściciela – udowodniono, że niweluje na przykład problemy z bezsennością.

 

Kwiat idealny na prezent

 

Ktoś mógłby stwierdzić, że przecież większość kwiatów doniczkowych czy tych ciętych przez swój zapach ma właśnie takie właściwości. Oczywiście tak, ale róża jerychońska wyróżnia się nie tylko tymi cechami. To doskonały pomysł na wyjątkowy prezent, bo okazuje się, że ta roślina naprawdę potrafi zaskoczyć. Czy wiesz, że to jedna z niewielu, które bez odpowiedniego nawodnienia więdną, ale podlane natychmiast się odradzają i rozkwitają? Dzięki temu ta roślina jest nieśmiertelna i idealna dla tych, którym zdarza się zapominać o podlewaniu kwiatów.

 

Jak uprawiać różę jerychońską?

 

Należy też wspomnieć o prostej uprawie róży jerychońskiej, dzięki czemu wręczenie tej rośliny w ramach prezentu nigdy nie staje się kłopotem.

Wystarczy włożyć jej korzeń do wody. Kiedy roślina nie będzie systematycznie podlewana, szybko zwinie się w kłębek i swoim wyglądem będzie przypominać korzenie. Gdy tylko się ja podleje, natychmiast się rozwinie i rozkwitnie na nowo. Taki cykl jest powtarzany wielokrotnie, dlatego nie ma obaw o zbytnie zaniedbanie róży jerychońskiej.

 

Więcej prezentów w sklepie: https://idealneupominki.pl/

 

Jeśli szukasz unikalnego pomysłu na prezent, a zarazem takiego, który będzie uniwersalny i niezobowiązujący, to róża jerychońska jest idealna. Pasuje, by wręczyć ją koledze, przyjaciółce, wujkowi, szefowej czy współpracownikowi. Tak naprawdę ucieszy się z niej każdy, bo róża jerychońska doskonale ozdobi każdy parapet – ten w biurze czy domowym salonie. Nie jest to też typowy podarunek, więc wyróżnisz się pomysłowością i rzeczywiście przemyślanym zakupem. Zapewniamy, że osoba obdarowana na pewno to doceni.

Adalbert Cibor