Łóżko dla dziecka – pomiędzy klasyką a nowoczesnością

1 year ago

Podobno sen to najważniejszy moment w ciągu całego dnia. Sen to zdrowie, wypoczynek i regeneracja. W związku z czym należy odpowiednio zadbać o właściwe miejsce do spania nie tylko dla siebie, ale także dla młodszych członków rodziny.

Łóżko dziecięce – design kontra klasyka


Idąc do sklepu meblowego, aby znaleźć odpowiednie łóżko dla dziecka można dostać oczopląsu. Wybór jest tak duży i różnorodny, iż naprawdę mocno trzeba się nagłowić przed jego dokonaniem. Jednak nie zmienia to faktu, że ów zakup przeprowadzić trzeba w chwili rezygnacji z łóżeczka dziecięcego. Dobrym rozwiązaniem będzie także zaangażowanie naszego dziecka w ten proces, gdyż to przede wszystkim ono ma być zadowolone.

Co ma wpływ na atrakcyjność łóżka dla dzieci w oczach samego dziecka? Z całą pewnością jego wygląd, a więc i kształt. Mimo wszystko decyzje podjąć trzeba pomiędzy wyborem klasycznego łóżka a bardziej nowoczesnego. I chociaż zwyczajne łóżka dziecięce w postaci tapczaników bawią coraz mniej, wciąż mogą prezentować się wspaniale, idealnie wzbogacając wnętrze dziecięcego pokoju. Wykonane z naturalnej sklejki czy też oklein naturalnych z płytami MDF bez wątpienia cieszyć będą nie tylko wyglądem, ale również wytrzymałością. Ponadto ogromnym plusem zakupu klasycznego tapczanika jest możliwość jego dowolnego urozmaicania niebanalnymi dodatkami. W tej roli doskonale sprawdzi się m.in. domek do łóżeczka. I choć trzeba zaopatrzyć się w niego dodatkowo, bez dwóch zdań dodadzą smaczku porze spania.

Innym równie dobrym rozwiązaniem jest od razu nabycie niestandardowego łóżka. Łóżka dla dzieci LULU już na starcie ucieszą wyjątkowym wyglądem. Jego nowoczesny kształt oraz ergonomiczna budowa wręcz prowokuje dziecko do zabaw z wykorzystaniem własnej wyobraźni oraz kreatywności. Dużą przestrzeń znajdującą się pod łóżkiem dziecięcym można także zagospodarować poprzez zamontowanie biurka, szafki lub regału z książkami.

Dodatki jednak się sprawdzają


Zakup łóżka to nie wszystko, chociaż mogłoby zdawać się inaczej. Równie istotnym jest dobór dodatków dopełniających nasz wybór. Niezwykle ważnym dopełnieniem łóżka dziecięcego ze sklepu https://idealdesign.pl/lozka-dzieciece jest wybranie odpowiedniego materaca. Bowiem musi być on nie tylko dostosowany do kształtu oraz wymiarów łóżka, ale także osobistych predyspozycji dziecka. Wiadomo bowiem, że każde różni się między sobą. Co za tym idzie, jedno dziecko będzie wolało spać na miększym materacu, drugie natomiast zdecydowanie wybierze bardziej twarde posłanie.
Innym ponadprogramowym wyposażeniem, w jakie możemy zaopatrzyć łóżka dziecięce, aczkolwiek niezwykle praktycznym okaże się szuflada. Doposażyć nią można tapczaniki, dzięki czemu zyskamy miejsce na pościel. Ponadto nie trzeba martwić się ewentualnymi śladami pozostawionymi na podłodze, gdyż zaopatrzona jest w kółka. Dzięki temu niezwykle łatwo można ją zarówno wysunąć spod łóżka, jak i wsunąć z powrotem.
Wyliczając dodatki nie można pominąć wspomnianego wcześniej domku do łóżka, który klasyczne łóżko dla dziecka przekształci w wyjątkowe miejsce do spania.

Adalbert Cibor