Kupno domu – czy możliwe są oszczędności?

10 months ago

Budowa czy kupno własnego domu to olbrzymi wydatek, który zazwyczaj decydujemy się spłacać latami. Dla zdecydowanej większości osób budujących dom konieczne jest zaciągnięcie kredytu w banku. Takie zobowiązanie finansowe uszczupla nasz portfel przez kolejne 20-30 lat. Czy możliwe jest wybudowanie domu bez takiego obciążenia? Zdecydowanie tak!

Dom drewniany szkieletowy – skąd jego duża popularność w Polsce?

Domy drewniane szkieletowe nie są nowością w naszym kraju – zaczęły pojawiać się już po zmianie ustrojowej, jednak dopiero od kilku lat cieszą się wysoką popularnością. Za ich budową przemawia kilka czynników: przede wszystkim jest to ich niższa nice (w stosunku do domów murowanych), jak również czas budowy. Domy drewniane całoroczne budowane są w trakcie 2-8 miesięcy, w zależności od tego, czy mają być oddane w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Wiele osób zastanawia się nad czasem budowy – pora roku nie ma znaczenia w przypadku domów drewnianych!

Od projektu aż po dom!

Osoby pragnące wybudować dom drewniany przede wszystkim powinny zainteresować się odpowiednim projektem. Te znajdziemy między innymi w firmie mawit.com.pl, która zaoferuje nam szeroki katalog domów parterowych oraz piętrowych. Wiele z propozycji uzupełniono o garaże, balkony, tarasy – jest w czym wybierać! Wśród proponowanych domów znajdziemy bryły klasyczne, nawiązujące do tradycyjnego budownictwa, jak również domy, których bryły znacząco będą wyróżniać się na tle innych. W projektach widać inspiracje modnymi rozwiązaniami i trendami.

Jakie są koszty wybudowania domu drewnianego? Szacuje się, że dom taki będzie nasz kosztować o ok. 35% niż podobny dom murowany. Tak duża oszczędność pozwoli nam znacząco zmniejszyć wysokość zobowiązania finansowego wobec banku!

Adalbert Cibor