Kiedy rozpocząć budowę domów w technologii szkieletowej?

Kiedy rozpocząć budowę domów w technologii szkieletowej?

3 years ago

W Polsce trwa moda na budowanie domów szkieletowych – dzisiaj jest to naprawdę proste! W każdym województwie znajdziemy wiele firm specjalizujących się w tworzeniu projektów domów drewnianych oraz w ich realizacji. Jak podejść do tematu budowy domu drewnianego? Kiedy zaplanować budowę? Co warto wiedzieć?

Czy budowa domu w technologii szkieletowej to droga inwestycja?

Budowanie domów w technologii szkieletowej nie jest trudne – inwestycja taka trwa kilka miesięcy, i to razem z wszelkimi sprawami administracyjnymi, pozwoleniami. Decydując się na dom drewniany nie musimy martwić się pogodą czy porą roku – wszystko za sprawą zastosowania drewna jako głównego materiału budulcowego. Jedynym elementem murowanym w takim przypadku są fundamenty. Takie zestawienie sprawia, że rozpoczęcie budowy domu może mieć miejsce w dowolnym momencie w roku. Firmy takie jak mawit.com.pl zaoferują nam również wiele interesujących projektów domów drewnianych. Wśród nich warto rozważyć domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Na parterze takich domów znajduje się obszerna kuchnia, jadalnia, salon i łazienka, na piętrze zaś umiejscowione są sypialnie, łazienka i toaleta.

W jakim czasie budowany jest dom drewniany i ile to kosztuje?

Czas budowy domu drewnianego szkieletowego uzależniony jest przede wszystkim od tego, czy ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim. Czas budowy szacuje się na 2-8 miesięcy, a wiele firm zaproponuje nam również profesjonalne wykończenie wnętrza domu.
Koszty budowy domu drewniane nie są wysokie w porównaniu z takim samym domem w technologii murowanej. Kalkulując szybko dojdziemy do tego, że domy drewniane mogą być nawet o 35% tańsze! Dzięki temu możliwe jest poczynienie sporych oszczędności oraz wykorzystanie tych pieniędzy na lepsze wyposażenie wnętrza.

Adalbert Cibor