Jak urządzić wnętrze w… Tychach?

2 years ago

Tychy to średniej wielkości miasto w województwie śląskim. Otoczone dużą liczbą aglomeracji, jest raczej swoistą „sypialnią” aniżeli dużym graczem na gospodarczej mapie regionu. Mimo to, wiedzie ono prym, jeśli chodzi o handel produktami wnętrzarskimi i meblowymi. Dlaczego?

Specyfika miasta a… sklep meblowy

Dla takich podmiotów jak sklep meblowy Tychy są idealnym miastem. Jest to związane ze specyfiką tej niezwykłej aglomeracji, a także – z jej rozmieszczeniem na mapie Śląska.

1. Tychy są swoistą „miejską sypialnią”. Świadczy o tym fakt stosunkowo dużego zaludnienia miasta (duża liczba osiedli mieszkaniowych) a także bliskość najważniejszych centr gospodarczych regionu, które kuszą miejscami pracy i stosunkowo dobrym zarobkiem. W takich miastach w naturalny sposób zwiększa się popyt na sklepy meblowe.

2. Miasto to charakteryzuje się bardzo dużą liczbą arterii komunikacyjnych, tak drogowych, jak i kolejowych. Oznacza to, że mieszkańcy okolicznych miejscowości, mogą stosunkowo łatwo wybrać się do Tych, by zakupić w nich określone dobra (w tym meble i artykuły wyposażenia wnętrz).

Kilka statystyk

O tym, jak rozbudowane (i popularne) są sklepy meblowe w Tychach, świadczy chociażby garść statystyk. W jednym z tamtejszych centrów handlowych o powierzchni wynoszącej aż 40 tysięcy metrów kwadratowych, aż 4 tysiące przypada na sklepy z artykułami meblowymi. Co więcej, są to siedziby różnych marek, dostosowanych do określonych potrzeb Klientów.

O popularności tej gałęzi handlu świadczy również to, że… sklepy te należą do grupy najczęściej odwiedzanych w całych Tychach. Co więcej, popularność ta w oczywisty sposób przedkłada się na wzrost przychodów i generowane zyski.

Różnorodność handlowa

Warto też dodać, że sklepy meblowe w Tychach, charakteryzują się ogromną wręcz różnorodnością towarów. Można tu znaleźć zarówno ekskluzywne produkty z tak zwanej „wyższej półki”, jak również tańsze, ale równie dobre meble.

Różnorodność ta ma swoje odbicie nie tylko w cenach, ale przede wszystkim w aranżacji wnętrz. I choć nadal królują tu meble nowoczesne, dostosowane zwłaszcza do oszczędnych wnętrz, to jednak nie brakuje tu również rozwiązań odpowiadających bardziej klasycznym (i oryginalnym) trendom meblarskim.

Kilka słów podsumowania

Podsumowując, dla punktów handlowych takich jak sklep meblowy Tychy są idealną lokalizacją. Stosunkowo duży rynek i specyfikacja socjologiczna miasta sprawia, że pod względem handlowym jest to obszar bardzo sprzyjającym inwestycjom w tej branży.

Więcej informacji znajdziesz na stronie krzesła biurowe tychy

Adalbert Cibor