Jak skutecznie rozświetlić pomieszczenia w mieszkaniach?

1 year ago

Problem ciemnych i nieprzyjemnych pomieszczeń w mieszkaniu zna każdy z nas. Szczególnie, kiedy okna wychodzą na stronę wschodnią czy północą. My sami popełniamy wiele dodatkowych błędów podczas aranżacji, przez co faktycznie w pomieszczeniach brakuje wystarczającej ilości światła. Jak sprawić, aby wnętrza w których mieszkamy były przestronne i jasne? Jest kilka sposobów!

Brak światła w pomieszczeniach spowodowany jest przede wszystkim nadmiernym ich zasłanianiem. W Polsce od wielu lat panuje przekonanie, że okna mają być zasłonięte, aby osoby przechodzące na zewnątrz nie mogły zobaczyć wnętrza, mieszkańców. Z pewnością zasłonięcie okna poprawi komfort i poczucie intymności, jednak kiedy nie jest to konieczne, np. w ciągu dnia, moglibyśmy z ciężkich firan i zasłon zrezygnować. Zamiast więc wieszać skomplikowane, koronkowe zasłony zastanówmy się nad innymi rozwiązaniami, np. półprzepuszczalnymi firanami w pastelowych kolorach, które nie tylko wpuszczą światło, ale również pozwolą na ciekawe uzupełnienie pomieszczenia.

Rolety zamiast firan

Coraz częściej w mieszkaniach wykorzystujemy rozwiązanie znane przede wszystkim z biur i gabinetów. Są to nowoczesne rolety. Znajdziemy je w sklepach ze stolarką okienną, ale również w supermarketach, u producentów. Ich zaletą jest to, że przepuszczają światło – producent określa dokładnie, jaki jest współczynnik przepuszczalności dla konkretnego produktu. Drugą ważną zaletą jest to, że są one tworzone z trwałych materiałów, odpornych na ścieranie, wnikanie brudu oraz promieniowanie słoneczne. Są także zabezpieczone przed utratą koloru pod wpływem promieniowania słonecznego.
Dobrym rozwiązaniem do wpuszczenia większej ilości światła jest wymiana stolarki okiennej. Współcześnie topowe firmy okienne oferują nam duże, panoramiczne okna o wysokim stopniu termoizolacji.
Sprawdź najlepsze oferty – okna Interkom Katowice.

Adalbert Cibor