Eleganckie meble kuchenne – co wybrać?

1 month ago

Kuchnia nie musi być droga – przekonują o tym architekci wnętrz i podpowiadają, jak stworzyć kuchnię elegancką, funkcjonalną i przede wszystkim taką, która nie zrujnuje naszego portfela. O czym pamiętać podczas aranżacji kuchni? Podpowiadamy, jak zaoszczędzić i stworzyć wyjątkowe wnętrze z charakterem.

Kuchnia dopasowana do naszych potrzeb i oczekiwań

Kuchnia powinna być przede wszystkim komfortowa i funkcjonalna. Kupowanie licznych dodatków i gadżetów nie sprawi, że staniemy się od razu mistrzami gotowania. Podstawą jest zapewnienie sobie odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania kuchennych garnków, talerzy, sztućców. W tym celu konieczne jest zainwestowanie w szafki stojące oraz wiszące. W zależności od tego, jak wiele miejsca posiadamy do rozdysponowania możemy również zastanowić się nad dodatkową wyspą, której górna pokrywa może służyć jako dodatkowa przestrzeń robocza lub też jako miejsce do spożywania posiłków. Wewnątrz wyspy znajdzie się dość miejsca na garnki czy patelnie.

Z czego powinny być wykonane meble kuchenne? Sprawa jest poważna, gdyż w tym miejscu meble będą narażone na działanie wilgoci, brudu, pary wodnej, odpryskiwanie tłuszczów. Konieczne jest wybranie takich powierzchni, które pokryte będą odpornymi na zniszczenia laminatami. Interesujące komplety mebli kuchennych znaleźć można na stronie alameble.pl.

Funkcjonalnie nie znaczy drogo!

Kiedy temat mebli mamy załatwiony konieczne jest kupienie niezbędnych sprzętów kuchennych: kuchenki, lodówki. Dla wielu osób to absolutne minimum i decydują się na zmywarkę, mikrofalówkę, ekspres do kawy i wiele innych. Sam oceńmy czy te przedmioty faktycznie będą nam w przyszłości potrzebne. Aby kuchnia faktycznie była miejscem, gdzie chętnie spędzamy czas powinniśmy pamiętać o tym, aby było tam dość miejsca.

Adalbert Cibor