Dzwonki elektryczne – must have w każdym domu i mieszkaniu

1 year ago

Wybierając dzwonki elektryczne należy kierować się możliwością przyłączenia za pomocą okablowania, bądź wykorzystaniem bezprzewodowych dzwonków. Wybór zależny jest głównie od naszych możliwości finansowych.

Czym najczęściej kierujemy się przy wyborze dzwonka elektrycznego?

Nietrudno zauważyć, że pierwszym czynnikiem, który odpowiada za wybór dzwonka jest cena. Oczywiście nie jest to korzystne, gdyż nie trudno zauważyć, że produkty najtańsze wykonane są ze słabej jakości materiałów, a ponadto nie są ani trwałe ani odporne. Co więcej nietrudno zauważyć, że po roku użytkowania mogą się zepsuć, co niesie ze sobą konieczność zakupu nowego dzwonka. Dla przeciętnego użytkownika istotny może być także jego dźwięk. Dzwonek elektryczny może mieć dźwięk gongu, jak i klasycznego dzwonka, a także melodii. Dzwonki elektryczne o bardziej zaawansowanych parametrach, pozwalają na wgranie ulubionej melodii. Istotna jest również płynna regulacja głosu. Takie rozwiązania mają najczęściej dzwonki do drzwi, a dzwonek do furtki częściej posiada słyszalny tradycyjny sygnał dźwiękowy.

Gdzie montuje się dzwonki elektryczne?

Przyciski mogą być zamontowane w różnych miejscach. Najczęściej są to drzwi, brama lub ogrodzenie. Dzwonki do drzwi mogą być również montowane w innych miejscach, np. na oddalonej od drzwi ścianie, ale wtedy warto wybrać modele bezprzewodowe. Montaż jest również możliwy w skrzynkach nadtynkowych. Trzeba jednak uważać aby dźwięk nie był stłumiony.

Czym kierować się przy wyborze dzwonka?

Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim jego parametrami technicznymi i wybrać model, który jest najbardziej dla nas odpowiedni. Oczywiście ważna jest także odporność na warunki atmosferyczne, wilgoć i mróz.

Design ma znaczenie

Na rynku jest tak szeroki wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są różne modele, począwszy od klasycznych z przyciskiem, aż po wersje płaskie z dotykowym interfacem. Dodatkową funkcją może być możliwość wideorozmowy, dzięki temu zawsze widzimy, kto do nas przychodzi. Dzwonek do furtki może być wyposażony w pilota, który po naciśnięciu wibruje i pozwala szybko zorientować się, że mamy gości. Do wyboru mamy wiele melodii dzwonków bezprzewodowych. Jeśli ktoś lubi personalizację będzie to lepszy wybór niż tradycyjny dzwonek, który nie posiada opcji wyboru melodii.

Dzwonki elektryczne są obowiązkowym wyposażeniem, jeżeli mieszkamy w domu jednorodzinnym, gdyż z powodu dużej przestrzeni moglibyśmy nie słyszeć klasycznego pukania. Warto zatem zdecydować się na jak najgłośniejszy model.

Adalbert Cibor